Fodor Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) veszélyjelző meteorológusa az MTI megkeresésére csütörtökön azt mondta, a szél csak az ország északkeleti és a Dunántúl déli felén élénkülhet meg, emiatt ott némileg javulhat a levegő minősége. Az ország többi pontján azonban sem csapadék, sem szél nem várható. Kifejtette, a csapadék segít abban, hogy a szennyező anyagok – köztük a szálló por (PM10) – kicsapódjanak. A szél átkeveri a levegőt, így jobban tudnak az anyagok a levegőben keveredni, s csökken a koncentráció.
Vasárnap nap közben a Dunántúl egyes részein már várható némi csapadék, majd hétfőre virradóan egy front vonul át az ország felett, ami többfelé okoz esőt, és a levegőmozgás is megélénkül, ami jelentősen javíthatja a légszennyezettségi adatokat. Az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat honlapján közölt legfrissebb, 13 órás adatok szerint Budapest mind a 11 mérőállomásán meghaladja az egészségügyi határértéket a szálló por koncentrációja, de a tájékoztatási küszöbértéket sehol sem éri el.
Az ország más nagyvárosaiban szinte mindenhol meghaladja az egészségügyi küszöbértéket a szálló por koncentrációja, Debrecenben, Miskolcon, Nyíregyházán és Pécsett a 200 százalékot, vagyis a határérték kétszeresét is meghaladja a 24 órás átlagérték. Megközelíti vagy meghaladja a határérték 150 százalékát a levegőben a szálló por koncentrációja Sopronban, Tatabányán, Dorogon, Veszprémben, Székesfehérváron, Komlón, Debrecenben és Kazincbarcikán is. Határérték körüli a szennyezés mértéke a 13 órai mérések alapján Győrben, Dunaújvárosban, Salgótarjánban, Százhalombattán és Egerben.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.