A 2011 márciusában a tömegmédiumok által közzétett 2008-as hangfelvételről, az ezzel kapcsolatos vitákról, eseményekről a megkérdezettek 65,4 százaléka hallott. Az ügy ismertsége közepes mértékűnek mondható, nem haladja meg a napirendet meghatározó ügyekre jellemző 80 százalékot.
Az ügyet ismerők döntő többsége a közszolgálati, vagy kereskedelmi televíziók műsoraiból (68,6 százalék), valamint internetes hírportálokról, blogokból (12,5 százalék) értesült a témával kapcsolatos hírekről, eseményekről, információkról.
Az elmúlt hónap eseményeinek hatása azon karakterjegyeknél, tulajdonságoknál látszik leginkább, mint az arrogancia és a társadalom szegényebb rétegeihez fűződő viszony, ezekről a közvélemény teljes mértékben megosztottan nyilatkozik. Mindezek mellett – az elmúlt időszak esetei után is – egyértelműen sikeresnek, céltudatosnak, sokoldalú és intelligens politikusnak tartják a Fidesz frakcióvezetőjét – derül ki a kutatásból.
A relatív többség (55 százalék) pozitívnak, helyénvalónak értékelte a frakcióvezető reakcióját az őt ért támadásokra, mindössze a megkérdezettek 23 százaléka vélekedett negatívan a gesztusról és várt volna el súlyosabb politikai következményeket. A válaszadók 8,2 százaléka pedig valós ok híján szükségtelennek gondolta ezt a gesztust – olvasható a felmérésben.
Összességében elmondható, hogy a Fidesz-frakcióvezető vitát kiváltó mondatai nem okoztak változást a politikai közhangulatban, az ügy érdemben nem befolyásolta a pártpreferenciát, nem rontott a kormánypárt helyzetén és nem javított az ellenzék pozícióján – zárul a Századvég által publikált felmérés.
(MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.