Orbán élesen bírálta az MSZP elnökét, aki felszólalásában azt állította, hogy növekszik hazánk elszigeteltsége. A miniszterelnök példaként hozta fel, hogy hazánkban járt José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke, a kínai miniszterelnök, és a héten érkezik az amerikai külügyminiszter is. Önök szerint ez az elszigeteltség? – tette fel a kérdést Orbán.
A miniszterelnök a költségvetési zárolás kapcsán elmondta, hogy a helyzet most több mint aggasztó, az európai gazdaság komoly bajban van. A gazdasági elemzések középpontjában az áll, hogy további zuhanás vagy stagnálás jön – mondta a miniszterelnök. Orbán elmondta, hogy ez nem ok arra, hogy pesszimisták legyünk. Olyan gazdasági stratégiát javaslok, amely szembenéz azzal, hogy külső segítséget a nyugati partnerektől nem kaphatunk, olyan gazdaságpolitika kell, amely a széllel szemben is sikeres lehet – tette hozzá.
„Nincs szükség diplomáciai lufikra”
Schengen kapcsán a miniszterelnök kijelentette: Románia és Bulgária mindent megtett, hogy az övezet része legyen, amire a bizottság igent mondott. „Románia és Bulgária fölkészült, de lehet, utólagosan újabb feltételeket állítanak velük szemben.”
A keleti partnerség ügyében Orbán kijelentette, hogy alibitalálkozókra nincsen szükség. Példaként hozta fel az első csúcstalálkozót, nem szabad illúziókat kelteni, és nincs szükség diplomáciai lufikra, amely fölöslegesen felforgatta volna a főváros életét. Magyarország missziója a bővítés témakörében délen van, a Nyugat-Balkán csatlakozását kell felgyorsítani – vélte a miniszterelnök.
Hamis illúziókat kelt a Jobbik
Orbán úgy látja, nem mondtunk le semmilyen nemzeti szuverenitásról Brüsszel javára, hanem azt együtt gyakoroljuk. „Szeretném, ha a Jobbik frakciója érzékelné azt a kontinentálist változást, ami most lezajlik, mivel az unió belátta, hogy piaci koordinációra nem lehet sikeres gazdaságpolitikát folytatni.” A miniszterelnök elmondta, hogy az unió elkezdte a piaci koordinációt nem piaci elemekkel kiegészíteni.
Az IMF kapcsán a kormányfő a jobbikos képviselőknek elmondta, hogy az nem támogatta a hazai gazdaságpolitikát, tiltakoztak a kormány intézkedései ellen, ezért a tények figyelmen kívül hagyása, ha azt mondják, hogy a Nemzetközi Valutaalap programját folytatjuk. Magyarországnak az az érdeke, hogy mindenkori világgazdasági gazdasági viszonyok mellett vegye fel a szükséges hiteleket – tette hozzá.
Az adósságátütemezés kapcsán Orbán úgy vélekedett, hogy annak felemlegetése hamis illúziókat kelt, és „térdre rogy az ország gazdasága, ha ezt végrehajtják”. „Aki ezt akarja, az nézze meg Görögország példáját, ahol kényszerprivatizációt hajtanak végre nemzetközi felügyelet mellett.” Orbán elmondta, hogy a korábbi adósságot vissza kell fizetni, a kérdés csak az, hogy mikor és milyen ütemezéssel.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.