Gaudi-Nagy Tamás a Hír Televíziónak azt mondta: a Balsai-jelentés is ilyen összefüggésben említi a volt szocialista miniszterelnök nevét. A jobbikos politikus szerint a rendőrség azután lépett fel brutálisan a tüntetőkkel szemben, hogy szeptember 19-én rendőrtiszteknek tartott eligazítást az Országházban Gyurcsány Ferenc. A rendőri túlkapások miatt Gaudi-Nagy Tamás pénteken tett büntetőfeljelentést a legfőbb ügyészségen. Attól tartanak, hogy elévülnek az 5 évvel ezelőtt elkövetett bűncselekmények, ha a jövő hét elején nem gyanúsít meg senkit a nyomozó hatóság. „Azt gondolom, hogy itt most haladéktalanul közérdek az, hogy a miniszterelnök úr hozza nyilvánosságra ezt a jelentést, és juttassa el a legfőbb ügyész úrhoz, és ez alapján most már történjen meg a felelőségrevonás, elszámoltatás a 2006 őszi rendőr brutalitás miatt” – mondta Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője.
A hírTV kérdésére úgy folytatta: „ha bebizonyosodik az, hogy ő valóban utasítást adott a rendőri parancsnokoknak arra, hogy leszámoljanak az utcán tiltakozókkal vagy békés járókelőkkel, majd október 23-án a megemlékezőkkel, akkor ő felbujtója volt egy olyan terrorcselekmény-sorozatnak, aminek lényege az, hogy az állami szervek a lakosság egyes csoportjait megfélemlítették. Azt próbálták elérni, hogy ne tiltakozzanak az embertelen, hazug rendszerrel szemben.”
Molnár Csaba: A szélsőjobb a felelős
A szélsőjobboldali tüntetők a felelősek a 2006-os eseményekért a szocialista Molnár Csaba szerint. Gyurcsány Ferenc egykori kancelláriaminisztere politikai elfogultsággal vádolta meg a jelentést készítő miniszterelnöki megbízottat, Balsai Istvánt. „2006 őszén, aki felbujtója lehetett ezeknek a cselekményeknek, az nem más, mint a magyar szélsőjobboldal. Ők törtek, zúztak és randalíroztak, és megpróbálták tönkretenni a magyar alkotmányos rendet” – fogalmazta meg Molnár Csaba MSZP-s országgyűlés képviselő.
A 2006-os véres tömegoszlatások miatt eddig három embert gyanúsítottak meg, a többi között az akkori budapesti rendőrfőkapitányt, Gergényi Pétert is. A Magyar Televízió székházát öt évvel ezelőtt, az őszödi beszéd kiszivárogtatásának másnapján támadták meg a tüntetők. A több száz ostromló közül 40 embert állítottak bíróság elé, van, aki még ma is börtönben ül. Az egykori résztvevők azt mondják, nem bántak meg semmit. „Életem legszebb napja volt. Ezt őszintén mondom. Soha nem fogom elfelejteni azt a napot, bármi történjen” – mondta Herda-Nagy Sándor, aki két év letöltendő börtönbüntetést kapott, még mindig ül. A tököli börtönben adott interjút a Hír Televízió Célpont című műsorának. „Láttam olyan rémületet a rendőrök arcán, amikor megfordult bennem, hogy hoppá, itt lehet, hogy valamelyik meg fog halni. De tőlünk is meghalhatott volna akárki. Nem álltunk messze attól, hogy éles lőszert használjanak úgy, hogy belelőjenek a tömegbe” – emlékezett vissza Herda-Nagy Sándor.
Az ostromban 216 rendőr sérült meg, közülük 21 súlyosan. Arról, hogy a tüntetők közül hányan sérültek meg, nincs pontos információ. Sokan nem mentek közülük orvoshoz, miután kiderült, hogy a rendőrök, és a Nemzetbiztonsági Hivatal sorra járta a kórházakat, amelyek kiadták a sérültek személyes adatait.
„Beírta, és őrizetbe is vettek rögtön”
Edelényi Tamás volt az MTV-ostrom perének elsőrendű vádlottja. A férfi 1 év 4 hónap börtönt kapott két évre felfüggesztve, pedig állítása szerint semmilyen bizonyíték nem volt ellene. „Amikor az NBH-sok másnap este 10-kor elvittek, akkor elkezdődött a kihallgatás. Közöltem velük, hogy iszonyú állapotban vagyok. Fájdalmaim vannak, be van törve a fejem, 72 órája nem aludtam. Ekkor mondtam azt, hogy akkor tudod mit, írjad be, hogy földhöz vágtam egy követ, és hagyjuk egymást békén. Azt mondta, jó. Beírta, és őrizetbe is vettek rögtön” – nyilatkozta Edelényi Tamás. Edelényit ezért ítélték el. A férfi ügyvédje 15 évig dolgozott ügyészként. Megdöbbentőnek nevezte, hogy a kicsikart vallomás alapján egyáltalán vádat emeltek Edelényi ellen. „Edelényi Tamás esetében felmentő ítéletnek kellene születni. Ennek érdekében felülvizsgálati indítványt nyújtottunk be a Legfelsőbb Bírósághoz, és kértük, hogy vizsgálja felül – felülvizsgálati eljárás keretében – az egész eljárást” – közölte Molnár Lajos védő.
Az MTV-ostrom után egyetlen rendőr ellen indult eljárás, aki az ostromlók oldalán harcolt. A rendőri vezetők közül akkor csak a helyszínparancsnokot, Mittó Gábort marasztalták el, de büntetőeljárás nem indult ellene. A 2006-os tömegoszlatások miatt az elévülés előtt pár héttel viszont gyanúsítottként hallgatta ki a katonai ügyészség Gergényi Pétert, Mittó Gábort és a Rebisz akkori műveletirányító parancsnokát, Majoros Zoltánt is.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.