Döntöttek: nem lesz bűnügyi elemző központ + Videó

Pintér Sándor belügyminiszter korábban benyújtott javaslatával ellentétben mégsem jön létre a nemzeti információs és bűnügyi elemző központ (NIBEK).

PR
2011. 12. 30. 11:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pintér Sándor belügyminiszter korábban benyújtott javaslatával ellentétben mégsem jön létre a nemzeti információs és bűnügyi elemző központ (NIBEK), miután az Országgyűlés pénteken elfogadta a fideszes Demeter Ervin ezt indítványozó zárószavazás előtti módosító javaslatát. A parlament előző héten Kövér László házelnök kezdeményezésére még csak arról döntött, hogy a NIBEK nem működhetne új titkosszolgálatként.


A képviselők 258 igen szavazattal, 8 nem ellenében, 33 tartózkodás mellett szavazták meg a rendvédelmi tárgyú törvénymódosítások végleges szövegének minősített többséget igénylő passzusait, míg további részét 258 igen, 7 nem, illetve 34 tartózkodással hagyta jóvá. A NIBEK a kormány eredeti szándéka szerint Magyarország belső biztonsági és bűnügyi helyzetét követte volna figyelemmel, nemzetbiztonsági szolgálatként pedig elemző-értékelő tevékenységet is végzett volna, más szervek által kezelt adatokat is felhasználva.

Nemmel sem akartak szavazni

Mint ismert, sem az MSZP-frakció, sem az LMP, illetve a Demokratikus Koalíció politikusai nem vesznek részt a parlament mai munkájában. Józsa István szocialista képviselő az MSZP-frakció kivonulása kapcsán azt mondta: még nem szavazatokkal sem szerettek volna hozzájárulni a törvényhozáshoz. Arról is beszélt, hazánkat csődhelyzet fenyegeti, és kevés az esély az újabb IMF-szerződés aláírására – számolt be a parlamentből a Hír TV tudósítója.

A Demokratikus Koalíció részéről Varju László kijelentette: távol maradásukkal fejezik ki tiltakozásukat az igazságtalan jogszabályokkal szemben. A DK szerint a kormány rossz válaszokat ad az ország előtt álló kérdésekre, kihívásokra, mást tesz, mint amit ellenzékben ígért, nem csoda hát, ha a politika központja a parlamentből az utcára helyeződik át. Varju László közölte azt is, hogy csak ellenállással és bojkottal lehet reagálni olyan javaslatokra, mint amilyen a jegybankról, az egyházak működéséről, vagy a házszabályról szóló.

Mint arról a Hír TV tudósítója beszámolt, az Országgyűlésben már sor került egy név szerinti szavazásra az egyházügyi törvényről, valamint határoztak a dohánytermékekkel kapcsolatos módosítókról is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.