Győri Péter, aki a Budapesti Hajléktalanügyi Konzorcium egyik vezetője, az évet értékelve elmondta, hogy a hajléktalanokat ellátó szervezetek egész évben pénzügyi gondokkal küzdöttek, „de egyelőre talpon maradtak”; nem zártak be hajléktalanokat segítő intézmények. Így több szálláshely van a fővárosban, mint egy évvel ezelőtt. Véleménye szerint pozitívumként értékelendő, hogy nem következett be a devizahiteles családok tömeges földönfutóvá válása. Negatívumként említette, hogy a hajléktalan emberek jövedelmi pozíciója romlott, folytatódott az „elnyomorodásuk”. Amellett, hogy mérhetően nem nőtt a foglalkoztatásuk, a jövő évben csökken a szociális ellátások összege, ami nagyon érzékenyen érinti ezeket az embereket. Ez az ellátókat még jobban megterheli majd, mert még több szükségletet ott akarnak majd kielégíteni – mutatott rá Győri Péter.
Szólt arról, hogy a szeptember végén, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Menhely Alapítvány által létrehozott konzorcium, amely összefogja a fővárosi ellátókat és összehangolja munkájukat, jelenleg egy program keretében 113 ember személyre szabott elhelyezésén dolgozik. Győri Péter a „közterületen életvitelszerű lakhatás” tilalmáról szóló rendelkezés kapcsán elmondta, hogy a VIII. kerületben tömegesen vontak szabálysértési eljárás alá embereket azért, mert „közterületen lelték fel őket”. Ez a szám eléri a százas nagyságrendet – tette hozzá. Közlése szerint az eljárás alá vont emberek nem kaptak pénzbírságot, figyelmeztetésben részesítették őket. A Fővárosi Közgyűlés májusban rendeletet hozott arról, hogy szabálysértés miatt pénzbírsággal lehet sújtani azt, aki a közterületet életvitelszerű lakhatás céljára használja, illetve e célra használt ingóságait a közterületen tárolja.
Győri Péter a kihűléses halálesetek kapcsán elmondta, a legveszélyeztetettebbek az otthonukban egyedül élő idősek, s nem a hajléktalanok. Az ilyen halálesetek kétharmada saját lakásban, egyharmada közterületen történik – mutatott rá. Mint mondta, a kihűléshez az elhagyatottság és az oda nem figyelés vezet. Az év elején készült felmérés szerint Budapesten mintegy 2500 ember töltötte fedél nélkül az éjszakát télen is.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.