A hallgatói pótdíjakból épül az egyetem

A nem teljesített kreditek után befizetett pótdíjakból finanszírozzák egy új hallgatói szolgáltatóközpont építésének 300 milliós költségeit.

BL
2012. 01. 11. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Doktoranduszok Országos Szövetségének főtitkára felidézte, hogy az egyetem szenátusa két éve azzal a céllal vezette be ezt a díjat, hogy a hallgatók körültekintően válasszák meg, mely tárgyakat veszik fel, és amit felvesznek, azt végezzék is el. Ha a hallgatók nem teljesítik a felvett tantárgyakat, kreditenként 1500 forint, de legfeljebb 18 ezer forint pótdíjat kell fizetniük – ismertette.

A szenátus határozata értelmében a kreditdíjból befolyó bevétel – évente több tíz millió forint – 90 százaléka hallgatói sport- és kulturális célú infrastrukturális fejlesztésekre, valamint a hallgatói jóléti szolgáltatások bővítésére fordítható, 10 százalékot pedig a karok használhatják fel oktatástechnikai fejlesztésekre. Csiszár Imre közlése szerint a hallgatók tanulmányi ügyeinek intézését és a számukra nyújtott szolgáltatások ellátását könnyíti meg az év végére elkészülő, 1200 négyzetméteres hallgatói tanulmányi és szolgáltatóközpont.

Az új épületben a beiratkozást, diákigazolvány-ügyintézést és igazolások kiadását is „egyablakos ügyintézéssel” végzik majd. Közösségi terek, a tetőn egy sportpálya, valamint előadó- és konferenciaterem is helyet kap az épületben, amelynek építési tervei jelenleg még engedélyezés alatt vannak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.