A minőségi egészségügyi szolgáltatás megteremtéséhez további 30 millió forintot az önkormányzat saját pénzéből és lakossági hozzájárulásból teremtettek elő, így a pályázati ütemmel egy időben több tervezett felújítás is megvalósulhatott – tette hozzá.
A kisváros Széchenyi utcájának képét megszépítő rendelőben többek között akadálymentes feljárót, vakvezető sávot, fotocellás ajtókat és egy 132 négyzetméteres várótermet építettek ki. Az épület minden helyiségét új bútorokkal rendezték be. A háziorvosok és a fogorvosok új munkaállomást kaptak, amelyek biztonságos működését egy szerver biztosítja. A háziorvosok által használható, új generációs egészségügyi orvosmedikai szoftverbe beépítették a betegirányító rendszert is.
A teljes körű akadálymentesítés fontos elemeként a nagyothalló beteg és az orvosa közötti beszélgetést mobil indukciós hurok könnyíti meg. Az épületben történő eligazodást kontrasztos, tapintható, Braille-írással ellátott térkép és egyéb feliratok segítik. Az épület üzemeltetésének műszaki újdonsága, hogy a használati meleg vizet alternatív energiaforrásként egy napkollektoros központi rendszer biztosítja.