A városrész önkormányzatának tájékoztatása szerint a tárgyaláson elhangzott, hogy szükség van a repülőtér működését érintő, a zajhatást befolyásoló jogszabályok betartására és betartatására, a hiányzó törvények, rendeletek megalkotására.
Az egyeztetésen felvetődött a Malév csődjét követő létszámleépítés, a zajterheléssel leginkább sújtott rákoshegyi ingatlanok hangszigetelésének, kivásárlásának kérdése, valamint a repülőtérhez kötődő közúti infrastruktúra fejlesztése.
A közlemény szerint Riz Levente a környezetvédelmi fejlesztések megvalósításának szükségességét hangsúlyozta, ezekre a privatizációs szerződés és a zajvédelmi díjról szóló jogszabály kötelezi a repülőtér üzemeltetőjét.
Mint írták, a két vezető megállapodott egy szakértői munkacsoport létrehozásában, és közösen foglalkoznak a zajvédelmi és egyéb környezetvédelmi kérdésekkel, mint például a zajgátló és biztonsági védőövezet kijelölése, a repülőtéri zaj által terhelt ingatlanok akusztikai védelme, esetleges kivásárlása, a repülést érintő jogszabályok felülvizsgálata.
A XVII. kerület rákoshegyi részén élők korábban többször is mielőbbi beavatkozást sürgettek a repülőtér működésével kapcsolatban; legalább a hatályos jogszabályok betartását, de leginkább további repülési korlátozásokat kértek.
Az ügyben tartott január végi lakossági fórumon Szarvas Gábor, a Budapest Airport környezetvédelemért felelős igazgatója azt mondta, tisztában vannak a rájuk háruló felelősséggel, és beruházásokkal igyekeznek csökkenteni a zajterhelést.