Nem hagyjuk magunkat többé megalázni

Csatlakozásra hívja fel a civil szervezeteket és a magánszemélyeket a Patrióta Európa Mozgalom, amelyet a hagyományos értékek – a család, a nemzet, a hűség, a hit, a szeretet – uniós szinten való hirdetése és védelme érdekében indítottak útjára egy héttel ezelőtt.

WA
2012. 02. 14. 8:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Felhívjuk polgártársainkat, a civil szervezeteket, csatlakozzanak hozzánk. Fejezzük ki sok millióan, hogy nem engedjük megszentségteleníteni értékeinket, nem hagyjuk magunkat többé megalázni” – áll a mozgalom keddi közleményében.

Mint fogalmaztak, „nekünk, magyarországi demokratáknak az emberi jogok védelme, a társadalmi szolidaritás, a vállalkozás szabadsága és a gazdasági növekedés gyümölcseinek igazságos elosztásába vetett hit, valamint a tiszta természethez, a védett környezethez való jog éppen olyan alapértékünk, mint magyar kulturális hagyományainknak és kivételesen gazdag, gyönyörű anyanyelvünknek védelme, és fejlődésüknek harmonikus összekapcsolása”.

Mindezek nélkül számukra a demokrácia, a jogállamiság nem képzelhető el, s éppen olyan fontosak, mint „hazaszeretetünk, vagy éppen antik, illetve keresztény hagyományainkon, kultúránkon alapuló európai identitásunk” – szögezik le.

Mint írták, a legutóbbi országgyűlési választásokon „nemzetünk kétharmados felhatalmazást adott a polgári patrióta politikai pártoknak, és e nagy közös akarattal megteremtette a feltételeit annak, hogy parlamentáris módon, polgári értékrenden alapuló forradalmi változások következhessenek hazánkban: a választópolgárok döntő többsége az új kormánytól elvárta, hogy az országot a velejéig korrupt, szétesőfélben levő posztkommunista fél-demokráciából valóban új alkotmányon és törvényeken alapuló polgári demokráciává alakítsa át”.

A mozgalom alapítói szerint ösztönös reakció volt a kétharmados felhatalmazás, amellyel személy szerint Orbán Viktort és az általa vezetett polgári demokratikus politikai erőket hatalmazta fel „a nemzet a hon kívánt változások levezénylésére”.

„Töretlenül támogatjuk lehetetlen helyzetbe taszított országunk állami vezetőit, és nem hagyjuk, hogy álságos, sokszor hazug állításokkal vádolják őket s rajtuk keresztül azt a többmilliónyi magyar választópolgárt, amely demokratikus úton juttatta őket a hatalomba. Nem hagyjuk, hogy olyan vétségekkel, bűnökkel illessenek bennünket, amelyek ellen mindig is harcoltunk történelmünk során, és küzdünk ma is” – írták.

A mozgalom elindítását február 7-én jelentették be az alapítók: Csizmadia László, a négyszáz civil szervezetet képviselő Civil Összefogás Fórumának és a Civil Együttműködési Tanácskozásnak az elnöke, valamint Mészáros László, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület vezetője.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.