Szakpolitikai konfliktusok kerültek előtérbe a Fidesz–KDNP egri idénykezdő frakcióülésén, amelynek az alapját a polgármesteri aggodalmak jelentették – értékelte lapunknak a történteket Kiszelly Zoltán politológus. Úgy látja, az aggodalmak abból származnak, hogy a kabinet bizonyos intézkedései miatt az adott személyek a településeken elveszítik a népszerűségüket, és nem választják őket újra. A nagy kérdés, hogy az előnyök és a hátrányok egyensúlya hogyan alakul a következő időszakban, amikor a kabinet egyszeri bevételek nélkül próbálja majd teljesíteni a 3 százalék alatti GDP-arányos hiányt – tette hozzá.
Az egri frakcióülés egyik legérdekesebb híre az volt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök – állítólag – a zárt ülésen a magyar kormányt és személyét célzó puccskísérletről beszélt. Később Lázár János határozottan cáfolta, hogy ilyet mondott volna a kormányfő. Orbán az ország sorsával foglalkozott beszédében, nem pedig személyes dolgokkal – jelentette ki a politikus.
Lázár reméli, ez nem igaz
A frakcióülésen egyébként éles vita alakult ki a járások jövőbeli szerepéről is. Ennek kapcsán Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke úgy nyilatkozottlapunknak, hogy futnak még egy kört, annak ellenére, hogy túl vannak egy társadalmi egyeztetési folyamaton is. „Látjuk, hogy a járási rendszer fölállítása egy fontos kérdés, amelynél nem szabad elvarratlan szálakat hagyni.”
Téma volt a tanácskozáson a BKV helyzete is, amellyel kapcsolatban a Fidesz–KDNP parlamenti képviselőcsoportja arra kéri Tarlós István főpolgármestert, hogy „ne csak tartsa a markát”, hanem álljon elő megoldási javaslatokkal is – ismertette Lázár, hozzáfűzve: nem javították a frakcióülés hangulatát azok a hírek, amelyek szerint esetleg prémiumokat vesznek fel a BKV-nál. Megjegyezte: reméli, ez nem igaz.
Ennek kapcsán érdemes azt is megjegyezni, hogy pénteken azonnali hatállyal lemondott Várszegi Gyula, a BKV vezérigazgatója. Döntését Tarlós elfogadta.
Jelentősen vezet a Fidesz
A frakcióülésen az egyik központi téma az volt, hogy a 2010-es választások óta elfogadott 365 törvényt követően milyen módon gondolják át a jogalkotási munkát. A párt célja mostantól kezdve az elkészült keret tartalommal való megtöltése és annak működésbe helyezése. Egyértelmű, hogy a választásokig lévő több mint két évben hasonló tempó már nem várható a frakciótól, és úgymond egy konszolidációs időszak kezdődik, amiről Lázár is többször nyilatkozott.
A kormánypártok jövőbeli esélyeit mindenképpen javítja, hogy a Fidesz–KDNP 43 százalékos támogatottsággal megőrizte vezető pozícióját a teljes választókorú népességen belül, a 22 százalékos támogatottságú MSZP-t tavaly lényegében beérte a Jobbik, amelyre 21 százaléknyian szavaznának, az LMP népszerűsége egész évben 8 százalékon stagnált – állapította meg a Tárki Zrt. a 2011-ben végzett közvélemény-kutatásait összefoglaló elemzésében.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.