Stágel Bence, az IKSZ elnöke, kereszténydemokrata országgyűlési képviselő és Gaal Gergely elnökhelyettes az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében elengedhetetlennek tartották, hogy döntés szülessen végre a kiemelt nyugdíjakról, valamint a kommunista belügy és erőszakszervezetek működésének megítéléséről is.
Felidézve, hogy 93 évvel ezelőtt e napon kezdődött meg Magyarországon a Tanácsköztársaság 133 napos „dicstelen rémuralma”, kiemelték: ahogy Kun Bélának, úgy Károlyi Mihálynak is a szoborparkban lenne a helye, ahol a népköztársasági eszme „mai, elkötelezett hívei megfelelő díszletek mellett róhatnák le tiszteletüket hőseik előtt”. A Kun Béla és Rákosi Mátyás részvételével felálló Tanácsköztársaság rémuralma alatt tapasztalhatta meg először Magyarország, hogy milyen is a hétköznapok szocialista elnyomása: a vörösterror, Szamuely Tibor keretlegényei, a proletárdiktatúra példátlan pusztítást okozott 1919 Magyarországán. Ehhez a pusztításhoz azonban nélkülözhetetlen előzmény volt Károlyi Mihály népköztársasága, mely megteremtette a szellemi és politikai alapokat a bolsevista rémuralomhoz – írták.
A kereszténydemokrata politikusok leszögezték: az IKSZ mindig, minden helyzetben kiállt a szélsőséges eszmék és a diktatúrák ellen, legyenek azok akár jobb- vagy baloldaliak. Egyben arra hívták fel a figyelmet, hogy sem Kun Bélának, sem Károlyi Mihálynak, sem az ő szellemi örökségüket vallóknak nincs keresnivalójuk a demokratikus magyar közéletben. Mint írták, úgy gondolják, hogy Kun Béla jövendölése még egyszer nem válhat valóra, a kommunisták nem térhetnek vissza, a kommunista múlttal el és le kell számolni.