Átadták a kórház új épülettömbjét

Átadták a kaposvári Kaposi Mór Oktató Kórház új épülettömbjét pénteken.

WA
2012. 03. 09. 16:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az államtitkár azt mondta, hogy a fejlesztésre okkal lehet mindenki büszke a városban. A központosított gazdasági, logisztikai, diagnosztikai, valamit járó- és fekvőbeteg-ellátó egységeknek helyet adó, most elkészült északi tömb, valamint az intézeti gyógyszertárat, a központi laboratóriumot, az izotóplaboratóriumot, a húszágyas nefrológiai osztályt és az országos vérellátót befogadó – a múlt év októberében átadott – diagnosztikai épület átadásával lezárult az Európai Unió támogatásával és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával megvalósuló, mintegy 12 milliárd forintos infrastruktúrafejlesztés első üteme.

Molnár Ágnes beszédében rámutatott arra: nem elég valami újat kitalálni, szemléletet és gyakorlatot kell váltani. „A Semmelweis-terv révén precíz diagnózist kaptunk az ország egészségügyi helyzetéről” – mondta, hozzátéve: ismert az egészségügyi ellátással szembeni elvárás is. E szerint az ellátás „legyen szakmailag magas színvonalú, a hozzáállás emberségesen segítő, a környezet megnyugtatóan professzionális”. Az államtitkár úgy vélekedett, hogy ennek a megfelelő eszközökkel – közvetlen állami jelenlét, térségi ellátórendszer szervezése, korszerű járóbeteg-ellátás, világos szintek és gyorsabb betegutak – eleget tud tenni egy kórház vagy rendelő. Kitért arra is, hogy 2011 és 2013 között az Új Széchenyi-terv keretében összesen több mint 130 milliárd forint uniós forrás áll rendelkezésre egészségügyi fejlesztésekre. Az ellátás biztonsága és minősége érdekében folyamatosak az új pályázati lehetőségek – jegyezte meg Molnár Ágnes.

Repa Imre professzor, a kórház főigazgatója beszédét azzal kezdte: „Mertünk nagyot álmodni, és kimondani: az eddigi körülmények nem megfelelőek”. Hozzátette, ezért fogtak bele a fejlesztésbe múlt év januárjában, célként megfogalmazva, hogy a magas színvonalú infrastruktúra alapot jelent a minőségi szolgáltatás biztosításához.

A Kaposi Mór Oktató Kórház a megye legnagyobb egészségügyi szolgáltatója és foglalkoztatója, a térség egyik legnagyobb kapacitású egészségügyi intézménye, melynek feladata csaknem 400 ezer lakos folyamatos, 24 órás ellátása – emelte ki a főigazgató, aki az egészségügy egyik legnagyobb problémájaként a szolgáltatás hiányát említette, s reményei szerint ezen a helyzeten a Semmelweis-terv változtat.

A Pólus Program keretében megvalósult tömbösített fejlesztés első ütemében csaknem 24 ezer négyzetméter új épület készült el a kaposvári kórházban, amely a beruházás második ütemében további 10 ezer négyzetméter alapterületű épületegyüttessel bővül. Az intézmény dolgozói a beruházás előtt csaknem száz épületben, öt telephelyen végezték tevékenységüket. A projekt 12 milliárd forintot meghaladó összköltségvetéséből a szükséges tíz százalék önerőt 2011. december 31-éig a Somogy Megyei Önkormányzat biztosította. Ez év januárjától az önrész biztosítása az új fenntartó, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) feladata.

A rendelkezésre álló forrás döntő része – csaknem 11 milliárd forint – építészeti beruházás, ebből a most lezárult első ütem értéke 8 milliárd forint. Műszerekre több mint 800 millió forintot költenek.

A kaposvári kórházban 812 aktív és 447 krónikuságyon, 26 aktív és 10 krónikusosztályon, 54 klinikai szakmai profilegyüttes működésével látják el a betegeket. A járóbeteg-szakellátás 123 szakrendelés, szakambulancia és gondozó között oszlik meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.