Ez a változás ellentétes a fekvőbeteg-ellátásról szóló korábbi elképzelésekkel, amelyek lényegében nem érintették volna a megye intézményeit – olvasható a megyei napilapban. Az cikk szerint ha ez a tervezet megvalósul, 350 munkahely forog veszélyben, mert aktív gyógyászati háttér nélkül a krónikus ellátás sem tartható fenn sokáig.
Rudner Ervin, a MÁV Kórház főigazgató-főorvosa az Új Néplapnak nyilatkozva elkeserítőnek nevezte az új tervezet rájuk vonatkozó részét, és mint fogalmazott, „remélem, csak adminisztrációs hiba történt”.
A lapban közölt szavai szerint ez az anyag gyakorlatilag megegyezik azzal a 2006-os, Molnár Lajos-féle tervezettel, amely ellen velük együtt tüntettek a mostani döntéshozó politikusok.
Az MNO-n korábban Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász nyilatkozta, hogy túl visszafogottnak tűnik a kórházi kapacitások csökkentésére vonatkozó kormányzati tervezet, és érdemes lenne elhalasztani annak május elsejei indulását.
Budapest, több mint félezer ágy
A Magyar Nemzetben megjelentek szerint a fővárosban több mint félezer ággyal csökkentenék a kórházi kapacitásokat a fővárost is felölelő három központi régióban. Van olyan intézmény, amelyikben végleg megszűnne az aktív gyógyító ellátás. Az erről szóló terveket már kiküldte a tárca az intézményvezetőknek.
A lap írásában kitér rá, hogy elsőként a központi országrészben tervezett átalakításokról küldött tájékoztatót a kórházigazgatóknak a Szócska Miklós vezette egészségügyi államtitkárság. Az anyagból megtudhatják az érintettek, hogy az ágazatvezetés mennyivel csökkentené az ágyszámot az egyes fekvőbeteg-ellátó intézményekben, milyen szakmákat szüntetnének meg, és mely területek lakosai tartoznának majd egy-egy osztályhoz.
Egyelőre ugyan csak a központi régiók intézményvezetőinek küldték ki a részletes terveket – itt 545 férőhelyet szüntetnének meg – hamarosan azonban a többiek is megkapják az anyagot az egészségügyért felelős államtitkárság háttérintézményétől.