A szóvivő úgy fogalmazott, a döntésre azért is lehetett számítani, mert a bírói korhatár, illetve az adatvédelmi hatóság függetlensége ügyében hozott hazai jogszabályok nemcsak az európai joggal ütköznek, de „az ország érdekével is ellentétesek”.
Szavai szerint a törvények azért nem szolgálják az ország érdekeit, mert „nem Brüsszelnek fáj”, ha a bírákat 62 éves korukban nyugdíjba küldik, hanem a magyar embereknek. Így ugyanis nem lesz elegendő bíró, aki az ügyeket vigye, és ez lelassítja az ügyintézést.
Hozzátette: az sem az uniónak, hanem a Magyarországon élőknek rossz, ha nincs egy olyan független ombudsmani hivatal, amelyhez bárki fordulhat, ha visszaélnek a személyes adataival. Kijelentette azt is, hogy a független biztos lenne az, aki kikényszeríthetné az állami vállalatokból, hogy nyilvánosságra hozzák a közérdekű adatokat.
Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a Magyar Nemzeti Bank ügyében sikerült kompromisszumra jutni, és az LMP szerint ezt kellett volna tenni a másik két ügyben is.
A szóvivő egy másik kérdésre azt felelte, nem tudja, hogy megszületik-e a megállapodás az IMF-fel, mert úgy tűnik, hogy a kabinet nem teljesen elkötelezett abban, hogy végigvigye az ügyet és a halogatásra játszik.