Az Arany Alkonynál járt a Célpont stábja is. Korábban pedig a Magyar Nemzet közölt riportot az idősotthonról.
Mint közölték, a Fővárosi Szociális és Gyámhivatal azzal indokolta a korábbi köztes végzés felfüggesztését, hogy a főváros nem tud ilyen szűk határidőn belül, április 1-jéig gondoskodni a rászorultakról.
Köszönet
Az önkormányzat jelezte, bíznak abban, hogy kellő idő jut majd a felkészülésre és az ellátottak érdekét legjobban szolgáló megoldás megtalálására. Köszönetet mondtak annak a 19 egyházi és civil fenntartónak, amelyek segítségként férőhelyet ajánlottak fel az idősek elhelyezésére, és külön megköszönték a Magyar Református Egyháznak a 200 férőhely felajánlását.
A Fővárosi Szociális és Gyámhivatal április 1-jei hatállyal vonta vissza az Arany Alkony Idősek Otthonai működési engedélyét, amelynek fő indoka az volt, hogy a fenntartó Kálvin János Presbiteri Misszió és a tulajdonosok, a Medicatus cégcsoport között nem jött létre ingatlanbérleti jogviszony.
A gyámhivatal a fővárost kérte fel, hogy gondoskodjon a rászoruló 840 idős ember ellátásáról, ám az önkormányzat megfellebbezte a határozatot, arra hivatkozva, hogy 15 nap nem elég a megfelelő ellátás megszervezésére, a jogvita megoldására, valamint jogszerű döntések meghozatalára.
Idő
A főváros az ellátottak biztonsága érdekében arra kérte az illetékes, másodfokon eljáró Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalt, valamint az eljárást felügyelő Nemzeti Erőforrás Minisztériumot, hogy mielőbbi döntésével tegye lehetővé: legalább 4, de legfeljebb 6 hónapja legyen a Fővárosi Önkormányzatnak a probléma kezelésére.
Az önkormányzat álláspontja szerint az Arany Alkony otthonokban maradni kívánó idős emberek ellátásának biztonságát az szolgálná, ha a tulajdonos Medicatus Kft. és társai, vagy az általuk létrehozott kht. tartaná fenn az intézményeket, így megszűnne az engedély visszavonását okozó jogvita.
Az öngyilkosság is felmerült az Arany Alkony idősotthon lakóiban kilátástalan helyzetük miatt – ezt mondta a Hír Televíziónak az intézetben élő egyik asszony. Szavai szerint a Paskál otthonban semmit sem mondanak a mintegy 500, részben beteg embernek; csak a sajtóból értesültek arról, hogy április elejéig akár ki is költöztethetik őket.