Az elöljáró hozzátette: a tűzoltóság a korábbi években gond nélkül működött, annak költségeit az állami normatíva és az önkormányzati hozzájárulások fedezték. Az idei évtől azonban a központi támogatást egy másféle szorzóval számolják, aminek a következményeként a támogatás kereken tízmillió forinttal csökkent.
A működtetéshez hiányzó anyagiak előteremtését nagyban nehezítette, hogy Martfű kilépett a tűzoltóság fenntartásához hozzájáruló települések közül. Lépését azzal indokolta, hogy a műszaki mentés és a tűzoltás állami feladat, ráadásul az önként vállalt feladat ellátásához az alapító önkormányzatok közül több évek óta nem adott pénzt.
Hegedűs István tájékoztatása a tavalyinál tízmillió forinttal kevesebb összeget két tűzoltó elbocsátásával és a dologi kiadások csökkentésével sikerült lefaragni hatmillió forintra. Mint hozzátette, ezt a pénzt próbálták az alapítóktól összeszedni, de ez nem sok sikerrel járt, mert a szűkös költségvetésű Cibakháza, Kengyel és Rákócziújfalu csak minimális összeget tudott felajánlani. Ezért a pénz döntő hányadát úgy biztosították, hogy a tiszaföldvári képviselő-testület az általános pénzügyi alapja terhére a már odaítélt támogatási összegen felül további ötmillió forintot szavazott meg a tűzoltók munkájához.
Amíg a tiszaföldvári tűzoltóság működik, addig Martfűre is innen fognak elsőként kivonulni a szakemberek egy esetleges tűzesethez az önkormányzat kilépésétől függetlenül – mondta a polgármester.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.