Megtámadta Gyurcsányékat az MSZP-s elnökségi tag

Facebook-oldalán támadásnak értékelte Harangozó Tamás MSZP-s elnökségi tag levelét a Demokratikus Koalíció.

Tompos Ádám
2012. 03. 14. 12:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Felbolydulás, földindulás: válaszokat vár a DK az MSZP-től” címmel az MNO is beszámolt arról a keddi levélváltásról, amely a Demokratikus Koalíció önjelölt frakcióvezetője, Molnár Csaba és négy szocialista képviselő között zajlott le. Molnár azt szerette volna megtudni egykori pártjának vezetőjétől, hogy négy képviselőjük – „köztük a párt fővárosi elnöke és Magyarország korábbi uniós biztosa” – miért szavazta meg a hat évvel ezelőtti őszi tüntetések brutális leverését kivizsgáló Balsai-jelentést. A dolgozat a nyugatos, nyolcvankilences, progresszív stb. párt értelmezésében „hazug módon tálalja a 2006-os őszi, szélsőségesek által szított, Budapest belvárosát és közrendjét romboló puccskísérletet”. Mindez azért fontos Gyurcsányéknak, mert a négy képviselő igen erős felbolydulást okozott a DK háza táján, és tisztán szeretnének látni a jövőbeni esetleges együttműködés érdekében.

Aznap jött is a négy szoci válasza: Harangozó Gábor, Kovács László, Molnár Zsolt és Pál Béla leírták, hogy véletlenül voksoltak igennel, elnézést is kértek, még választóiktól is. Hangsúlyozzák, hogy pártjuk szerint az erőszak törvénytelen alkalmazóinak – legyenek akár a durva túlkapásokat elkövető rendőrök, akár a 319 sérült rendőr megtámadói – a törvény előtt felelniük kell. Még azt is kivizsgálnák, hogy miért bizonyult a rendőrség erőtlennek. Kovács László elmagyarázta a Hír TV-nek, hogy azért szavaztak úgy, ahogy, mert nagy volt a zaj.

Azonban Harangozó Tamás is válaszolt Molnárnak. Levelében koncepciózusnak nevezi Balsai István dolgozatát, majd kifejti a DK-soknak, hogy „jó lett volna, ha bátorságotokat a jelentés készítőivel szemben, a Parlament falai között is láthattuk volna. Biztos, hogy elegánsabb és hitelesebb, mint egy nyílt levél formájában a volt pártotokat támadni” – írja. A félreszavazások kapcsán pedig megjegyzi: még Molnárral is megesett ez, „2010. december 23-án egyedüli szocialista képviselőként megszavaztad a sztrájktörvény fideszes módosítását, amivel elvették a dolgozóktól az érdekérvényesítés leghatásosabb eszközét”. Levelét azzal zárja Harangozó, hogy Molnár az ügyben tudatos félremagyarázás elkövetője, próbálkozását felelős politikushoz méltatlannak tartja, „kivált, ha azzal a párttal szemben használsz ilyen eszközöket, amelyiktől a mandátumodat kaptad”.

Ez a levél a DK Facebook-oldalára úgy került ki, hogy „Harangozó Tamás megtámadta a DK-t”, és az MSZP közösségi üzenőfalán akcióba lendült Szabó Zoltán is. Tisztességesnek tartja Molnár levelét és a négyek válaszát is, „mindenkivel előfordul, megtörtént velem is” – írja. Viszont nem érti Harangozó válaszát, amivel szerinte az elnökségi tag „a megnyugtatóan tisztázott ügyet újra fölkavarta és megpróbálta Molnár Csabát a rosszhiszeműség látszatába keverni”. „Miért nem képes az MSZP elviselni, ha egyszer tesz egy elegáns gesztust, és miért kell azt mindjárt valami otrombasággal tönkre vágnia?” – kérdi az egykori szocialista képviselő.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.