Wolf Gyula katolikus pap a tavaly tavasszal kezdődött munkaügyi perben azt kérte a bíróságtól, hogy állapítsa meg: jogszerűtlen volt az a felmondás, amelynek következtében tavaly januárban távoznia kellett három, összevontan működő egyházi szociális intézmény éléről. Ezért kötelezze a püspökséget egy évi bére, 5,2 millió forint megfizetésére.
A felperes arra hivatkozott, hogy a Pécsi Egyházmegye volt vezetője, Mayer Mihály távozását követően nem kapott hivatalos tájékoztatást a munkáltatói jogokat az új vezető hivatalba lépéséig gyakorló és neki felmondó Veres András püspök, apostoli kormányzó kinevezéséről.
Wolf Gyula kifogásolta továbbá, hogy menesztését az érintett intézmények átszervezésével, az igazgatói munkakör megszüntetésével indokolták, pedig az átszervezés nem történt meg, és a távozása után három igazgatót is kineveztek az intézmények élére.
A bíróság Rendeki Ágnes vezette tanácsa az egyházakra vonatkozó szabályok vizsgálata alapján utasította el a keresetet, és kötelezte a felperest mintegy félmillió forint perköltség és illeték megfizetésére.
Kimondta: az apostoli kormányzó jogszerűen járt el és mondott fel Wolf Gyulának. A bíróság valós indokként fogadta el a még be nem fejezett, de folyamatban lévő intézményi átszervezést, és rámutatott, hogy az összevont igazgatói munkakör az intézmények jogkörének megváltozásával valóban megszűnt.
A felperes jogi képviselője a határozathirdetés után újságíróknak azt mondta: fellebbeznek a döntés ellen.
A Pécsi Egyházmegye 2010 szeptemberében jelentette be, hogy Wolf Gyula megromlott egészségi állapotára hivatkozva kérte felmentését gazdasági vezetői tisztsége alól Mayer Mihály megyés püspöktől. A volt vagyonkezelő a három szociális intézmény igazgatójaként tevékenykedett tovább, e munkaviszonyát szüntette meg a Mayer Mihály lemondása után Pécsre érkező apostoli kormányzó.
Wildmann János, az Egyházfórum főszerkesztője akkor az Egyházfórum Alapítványnak az MTI Országos Sajtószolgálatán keresztül kiadott közleményében azt írta: hivatalosan meg nem erősített hírek szerint a gazdasági igazgató felmentése „minden bizonnyal” azon vizsgálat eredménye, amelyet a szentszék folytatott különböző visszaélések gyanújával a püspökség vezetése ellen.
A püspökség válaszában azt hangsúlyozta, hogy a szentszék nem folytat és nem folytatott vizsgálatot az egyházmegye vezetése ellen, így a felmentés sem lehetett a vizsgálat következménye.
Wolf Gyula korábbi vagyonkezelői tisztsége szóba került a munkaügyi per hétfői tárgyalásán is. Mayer Mihály, a Pécsi Egyházmegye volt vezetője tanúként azt mondta: Wolf gazdasági igazgatói pozíciójából való felmentésére nem, de a papi munka alóli felmentésére levélben utasítást kapott a Vatikánból. Wolf Gyula ezt követően rendelkezési állományba került.
A Pécsi Egyházmegye 2010 októberében is a figyelem középpontjába került, amikor az ügyészség nyomozástrendelt el, miután feljelentők bűncselekményekkel hozták összefüggésbe Mayer Mihályt és Wolf Gyulát. Az ügyben csalás és más bűncselekmények gyanúja miatt a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság nyomoz. A rendőrség ezzel összefüggésben tavaly decemberben gazdasági jellegű bűncselekmények elkövetésével gyanúsította meg Wolf Gyulát.
Ügyvédje, Fenyvesi Csaba az MTI-nek akkor azt mondta: a gyanúsítás többirányú, abban bizonylati rend megsértése, hűtlen kezelés, adócsalás és egyebek mellett jogosulatlan állami támogatáshoz kötődő cselekmények is szerepelnek. Mindezekkel a nyomozó hatóság szerint az egyházmegye volt vagyonkezelője ötvenmillió forintnál több kárt és vagyoni hátrányt okozhatott.
Az ügyvéd megjegyezte, hogy a rendőrség a megalapozott gyanúra az ügyben beszerzett adatok, dokumentumok alapján készült igazságügyi könyvszakértői vélemények értékeléséből következtetett. Fenyvesi Csaba hangsúlyozta: szabadlábon védekező ügyfele ártatlannak vallja magát, és továbbra is együttműködik a hatóságokkal.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.