Manninger Jenő (Fidesz–KDNP), a Zala Megyei Közgyűlés elnöke mint a város középiskolájának eddigi fenntartója elmondta: évek óta gond volt Zalaszentgróton a beiskolázás, mert a helyi gimnáziumban nem sikerült elérni, hogy az évfolyamonkénti egy osztályban legalább 30 diák tanuljon. Az általában 20–22 fős osztályok fenntartásához azonban a megyei és a városi önkormányzat megállapodása értelmében a város támogatást adott.
A kormányoldal támogatja, hogy ha az idén legalább egy középiskolai osztály elindulhat Zalaszentgróton, a megyei intézményfenntartó szervezet a jövőben is biztosítani fogja az intézmény működtetését – jelentette ki. Hozzátette, hogy a működtetésről szóló megállapodás ellenére a város önkormányzata még tartozik a megyének 12 millió forinttal.
Manninger Jenő felidézte, hogy Zalaszentgróton idén a városvezetés két középiskolai osztályt szeretne indítani, egy gimnáziumit és egy szakközépiskolait, s reményei szerint a 2013-ban közös irányítás alá kerülő helyi általános iskola és gimnázium lehetőséget ad a nagyobb középiskolai beiskolázási arányra. Tény, hogy Keszthely és Zalaegerszeg elszívja a diákok egy részét, de ha a következő tanévre sem lesz meg a szükséges harminc diák, célszerű a városnak valamilyen támogatással részt vennie az intézmény fenntartásában.
Rigó Csaba zalai kormánymegbízott kifejtette: a megyei kormányhivatal intézményfenntartó központja esélyt kínál a középfokú intézmény fenntartására, de ez az esély egyben felelősség is. Április végére derülhet majd ki, hogy hány gyerek jelentkezik a helyi gimnáziumba, bár az előzetes felmérések alapján most az látszik, hogy legfeljebb egy osztály indítására van reálisan esély.
A térség fejlődése szempontjából azonban a középfokú oktatás fennmaradása szellemi és kulturális szempontból is fontos. Várhatóan olcsóbb, takarékosabb is lehet a fenntartás az alap- és középfokú intézmény majdani közös fenntartású működtetése révén – fűzte hozzá Rigó Csaba.