Túlélhet az Arany Alkony

Az Arany Alkony idősotthonok épületeinek tulajdonosa hétfőn működési engedély iránti kérelmet nyújtott be az eljáró hatóságoknak.

WA
2012. 03. 26. 18:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A cégcsoport azt közölte: csak az engedély gyors elbírálásával lehet megelőzni „a fenyegető szociális katasztrófát”, amelyet a szociális alapellátást – lakhatás biztosítása, étkeztetés, személyes gondoskodás – végző Kálvin János Presbiteri Misszió küszöbön álló fizetésképtelensége okozhat. Hozzátették, hogy a pozitív döntést követően az új ellátó kész a missziótól azonnal átvenni az ellátási feladatokat.

Utaltak arra, hogy a cégcsoport már tavaly júniusban jelezte a hatóságoknak, a misszió az egyházi normatíva megvonása után nem lesz képes az idős emberekről a szerződésekben és a törvényekben előírt szinten gondoskodni, ezért kezdeményezték a fenntartóváltást, tárgyalásokat kezdtek „megfelelő kapacitású, potenciális üzemeltetőkkel”.

Mint írták, az idősotthonokban a szociális alapellátást a Kálvin János Presbiteri Misszió végzi, a Medicatus cégcsoportnak pedig jelenleg nincs törvényes lehetősége a gondozottak alapellátásának elvégzésére és befolyásolására, „ezért annak minőségéért semmiféle felelősséget nem vállalhat”.

Kitértek arra: a cégcsoport az általa vállalt egészségügyi szolgáltatásokért, az intézményeknek otthont adó épületek létrehozására felvett hitelrészletek törlesztéséért és az ingatlanokat terhelő adófizetési kötelezettségek teljesítéséért felel. A feladatokat továbbra is elvégzik, fizetési kötelezettségeiknek eztán is eleget tesznek – áll a közleményben.

A Fővárosi Szociális és Gyámhivatal április 1-jei hatállyal vonta vissza az Arany Alkony idősotthonok működési engedélyét, a fő indok az volt, hogy a fenntartó misszió és a tulajdonosok, a Medicatus Kft. között nem jött létre ingatlanbérleti jogviszony. A hivatal a fővárost kérte fel arra, gondoskodjon a rászoruló 840 idős ember ellátásáról.

Az önkormányzat fellebbezett a határozat ellen, arra hivatkozva, hogy 15 nap nem elég a megfelelő ellátás megszervezésére, a jogvita megoldására, jogszerű döntések meghozatalára. A főváros szerint az otthonokban maradni kívánó idős emberek ellátásának biztonságát az szolgálná, ha a Medicatus Kft. és társai vagy az általuk létrehozott kht. tartaná fenn az intézményeket; ezzel a jogvita megszűnne, hiszen a tulajdonos és a fenntartó azonos lenne.

A Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatósága hétfőn azt közölte: felfüggesztették az Arany Alkony idősotthonok működési engedélyének visszavonását, miután a főváros fellebbezett az ügyben.

A főváros az ellátottak biztonsága érdekében arra kérte az illetékes, másodfokon eljáró Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalt, valamint az eljárást felügyelő Nemzeti Erőforrás Minisztériumot, hogy mielőbbi döntésével tegye lehetővé: legalább 4, de legfeljebb 6 hónapja legyen a fővárosi önkormányzatnak a probléma kezelésére.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.