Nyomravezetői díjat ajánlottak fel Gyurcsány szakdolgozatáért + Videó

Ötvenezer forintot kap az, aki eljuttatja a Pécsi Újságnak a volt miniszterelnök 1984-es diplomamunkáját.

BL
2012. 04. 15. 19:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hírportál azt írja, amennyiben a szakdolgozatot megkapják, visszajuttatjuk a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karára (PTE TTK), hogy csakúgy mint a többi, 1984-ben írt és ott máig fellelhető diplomamunka, kutatható legyen. A szakdolgozatról digitális másolatot készítenek és azt eljuttatják Gyurcsány Ferencnek is. Az ötvenezer forinthoz egyébként bárki hozzájárulhat további összeggel, így a nyomravezetői díj akár a többszörösére is nőhet – írja a lap.

Ismert, Gyurcsány Ferenc két szakdolgozatot készített a pécsi egyetemen, egyet 1984-ben, egy másikat pedig 1990-ben. Az egyetemen egyik diplomamunkát sem találják, és a bukott miniszterelnöknek sem sikerült felkutatnia saját példányait. A Demokratikus Koalíció elnöke pénteki Facebook-bejegyzésében azt írta: nem hiányoztak neki a szakdolgozatai az elmúlt években, így aztán nem is vigyázott rájuk „valami rettenetesen”. Beszámolója szerint fogalma sem volt, hol keresse most őket, és bár szerdán nekiálltak átválogatni a családi könyvtárat, csak felesége, Dobrev Klára két diplomamunkájának egyike került elő, az övéi nem.


A PTE szerdán közölte, hogy a jegyzőkönyv szerint 1996-ban leselejtezték Gyurcsány Ferencnek a Janus Pannonius Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán 1990-ben írt szakdolgozatát. A másik, 1984-ben írt munka azonban szőrén-szálán eltűnt.

A Pécsi Újság hírportál korábban Geresdi Istvánra, a PTE TTK dékánjára hivatkozva arról írt, hogy nem találjákGyurcsány Ferenc 1984-ben írt szakdolgozatát. A dékán azt mondta: az abban az évben végzett technika és biológia szakos tanárok szakdolgozatai megvannak az intézeti könyvtárakban, a volt miniszterelnöké azonban hiányzik közülük. Hozzátette, a szakdolgozat a katalógus szerint 1984-ben minden bizonnyal bekerült a biológia tanszékre, vagyis létezett, de ma már nincs meg, azt azonban, hogy mikor tűnt el, nem lehet megállapítani.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.