Nyomravezetői díjat ajánlottak fel Gyurcsány szakdolgozatáért + Videó

Ötvenezer forintot kap az, aki eljuttatja a Pécsi Újságnak a volt miniszterelnök 1984-es diplomamunkáját.

BL
2012. 04. 15. 19:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hírportál azt írja, amennyiben a szakdolgozatot megkapják, visszajuttatjuk a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karára (PTE TTK), hogy csakúgy mint a többi, 1984-ben írt és ott máig fellelhető diplomamunka, kutatható legyen. A szakdolgozatról digitális másolatot készítenek és azt eljuttatják Gyurcsány Ferencnek is. Az ötvenezer forinthoz egyébként bárki hozzájárulhat további összeggel, így a nyomravezetői díj akár a többszörösére is nőhet – írja a lap.

Ismert, Gyurcsány Ferenc két szakdolgozatot készített a pécsi egyetemen, egyet 1984-ben, egy másikat pedig 1990-ben. Az egyetemen egyik diplomamunkát sem találják, és a bukott miniszterelnöknek sem sikerült felkutatnia saját példányait. A Demokratikus Koalíció elnöke pénteki Facebook-bejegyzésében azt írta: nem hiányoztak neki a szakdolgozatai az elmúlt években, így aztán nem is vigyázott rájuk „valami rettenetesen”. Beszámolója szerint fogalma sem volt, hol keresse most őket, és bár szerdán nekiálltak átválogatni a családi könyvtárat, csak felesége, Dobrev Klára két diplomamunkájának egyike került elő, az övéi nem.


A PTE szerdán közölte, hogy a jegyzőkönyv szerint 1996-ban leselejtezték Gyurcsány Ferencnek a Janus Pannonius Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán 1990-ben írt szakdolgozatát. A másik, 1984-ben írt munka azonban szőrén-szálán eltűnt.

A Pécsi Újság hírportál korábban Geresdi Istvánra, a PTE TTK dékánjára hivatkozva arról írt, hogy nem találjákGyurcsány Ferenc 1984-ben írt szakdolgozatát. A dékán azt mondta: az abban az évben végzett technika és biológia szakos tanárok szakdolgozatai megvannak az intézeti könyvtárakban, a volt miniszterelnöké azonban hiányzik közülük. Hozzátette, a szakdolgozat a katalógus szerint 1984-ben minden bizonnyal bekerült a biológia tanszékre, vagyis létezett, de ma már nincs meg, azt azonban, hogy mikor tűnt el, nem lehet megállapítani.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.