Őrökkel küzdenének az igazolatlan órák ellen

Egyenruhás iskolaőröket alkalmazhatnak az oktatási intézmények a Belügyminisztérium tervei szerint – tudta meg a Magyar Nemzet.

WA
2012. 04. 19. 3:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az őrök feladatai közé tartozna, hogy meggátolják az iskola területére való jogosulatlan belépést, a diákok igazolatlan távozását, betartatnák a házirendet, s elfognák azokat, akik bűncselekményt vagy szabálysértést követtek el. Az országos szülői szervezet máris tiltakozik az elképzelés ellen, az iskolaigazgatók viszont üdvözlik azt.

Mesterházy Ferenc, a budapesti ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola vezetője nagyon jó ötletnek tartja az őrségek felállítását. Szerinte sokat segítenének a lógás és a besurranó tolvajok megfékezésében, miközben a pedagógusokat is megvédenék az őket érő esetleges atrocitásoktól. Hozzátette ugyanakkor, hogy ha központilag előírják az őrzés-védést, akkor a finanszírozásáról is gondoskodni kellene.

A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete (MSZOE) értetlenül áll az új tervek előtt. Keszei Sándor elnök úgy véli, felháborító, hogy a döntéshozók bizalmatlanok a gyerekekkel szemben, és „rendőrökkel” akarják benn tartani őket az intézményben. Szerinte valójában arról van szó, hogy a pedagógusoknak nincsenek megfelelő nevelési eszközeik, s nem tudnak mit kezdeni a gyerekekkel.

Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár a Magyar Nemzetnek azt mondta, még folynak az egyeztetések az új őrség bevezetéséről, ám a szaktárca csak abban az esetben tud egyetérteni a kezdeményezéssel, ha az iskola maga igényli az őrség felállítását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.