– Kevés olyan nemzet van a világon, amely pünkösd ünnepét a nemzet tagjainak olyan monumentális találkozójával gazdagítja, mint amilyen a csíksomlyói búcsú. Milyen jelentőséget tulajdonít ennek?
– Az egyetemes magyarság életében fontos szerepet játszik a csíksomlyói búcsú, ami a nemzeti megmaradás egyik tartópillére, jelképe. Csíksomlyó erősíti a nemzeti identitást, és azt üzeni, hogy ne csak pünkösdkor legyünk keresztények és magyarok, hanem egész évben, sőt: egész életünkben. A csíksomlyói Szűzanya oltalma alatt túléltük Mohácsot, az 1848–49-es szabadságharc leverését, Trianont, a világégéseket, az 1956-os forradalom utáni megtorlást és egyéb tragédiákat. Több mint ezeréves fennállásunk azt jelzi, hogy igenis van jövője a magyarságnak. Van jövője a Szent István-i Magyarországnak. Amikor Csíksomlyón évről évre összegyűlik a több százezer magyar, különleges légkör uralkodik. Felnézünk az égre, és azt mondjuk: csoda történt. Igen, mert Szűz Mária, a Magyarok Nagyasszonya megkoronázta népét. A nép, a nemzet tudja és hiszi, hogy a csíksomlyói Szűzanya hazavárja gyermekeit. S akit hazavárnak, mennie kell. Ezért minden év pünkösdszombatján kérjük Isten áldását a magyar nemzetre, és azért (is) imádkozzunk, hogy a tizenötmillió magyarnak ne csak otthona, de hazája is legyen.
– Pünkösdkor Jézus Krisztus mennybemenetelét (is) ünnepeljük. Mit üzen ez az ünnep a számunkra?
– Vigasztalást, örömet és derűs jövőbe látást üzen a pünkösd ünnepe. Jézus ugyanis önmagát és a Szentléleket is vigasztalónak nevezi. Azt gondolom, hogy a mai világban, amelyben igencsak szkeptikusak az emberek, a bátorító, erősítő, vigasztaló, lelkesítő szónak és viselkedésformának nagyon fontos szerepe van. Pünkösd előtt az apostolok látták Jézust, tapintották testét, beszéltek és ettek vele, meggyőződhettek róla, hogy bár meghalt, de dicsőséges testében mégis közéjük jött, látták, ahogy felment a mennybe, mégsem volt bátorságuk, hogy megvallják az emberek előtt. A Szentlélek adott nekik erőt, bölcsességet, lendületet, bátorságot, hogy hirdessék az evangéliumot, Krisztus örömhírét. Bár egyetlen nyelven beszéltek, szavaikat mégis megértette a Jeruzsálemben összegyűlt számtalan nemzetiségű nép. Szavaik hatására több százan megkeresztelkedtek, életüket megváltoztatták. Erre a maguk erejéből képtelenek lettek volna. A Szentlélek Úristen és maga Jézus Krisztus tehát a mi igazi vigasztalónk és az is marad.
A teljes interjút a Magyar Nemzet május 26-i számában olvashatja.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.