2011. január 15-én többezres, fiatalokból álló tömeg érkezett a West-Balkánba, ahol a Noise Night Life szervezett elektronikus zenei partit. A budapesti Nyugati téren – az egykori Skála épületében – lévő szórakozóhelyen két lány és egy fiatal nő halt meg, 14-en pedig megsérültek. Az áldozatok 17 és 24 év közöttiek voltak. A helyen korábban ugyan voltak nagyobb rendezvények, de nem ennyi résztvevővel.
K. Tamást, Cs. József Imrét és H. István Ferencet halálos tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségével vádolta a Fővárosi Főügyészség, egyikük számláján magánokirat-hamisítás is szerepel. Az elsőrendű terhelt Sz. Győző, a West-Balkán Kft. egyik ügyvezetője, ő adta bérbe a korábban a Nyugati téren lévő mulatót K. Tamásnak és Cs. Józsefnek, a tragikus véget ért rendezvény, a Noise Night Life szervezőinek.
A per elsőrendű vádlottja az MNO-nak korábban elmondta: a január 15-ei rendezvény előtt elmentek a rendőrségre, ahol azt mondták, egyszerűen be kell jelenteni a kereskedelmi tevékenységet, másra nincs szükség. Ezt megtették, majd a használatbavételi engedélyt is megkapták. Utóbbi ugyancsak elegendő volt a buli megtartásához, mivel építési területről van szó. A volt Skála belső munkálatait azóta sem fejezték be.
Mindezek a tűzvédelmi engedéllyel kiegészülve felhatalmazták arra a West-Balkán Kft.-t, hogy bérbe adják a bulira a helyszínt, mondta a cég ügyvezetője, és hozzátette: a volt Skálában, Budapesten bárhol, de még Angliában is elégségesek ezek a dokumentumok ahhoz, hogy akár egy gyárépületben is megrendezzenek egy bulit.
A tragédiát követően elkezdődött a szórakozóhelyek szigorúbb ellenőrzése. Februárban a kormány elfogadott egy tervezetet az addigi engedélyezési szabályok hiányosságait kihasználó trükközések megszüntetése ellen. Ez előírja, hogy zenés, táncos rendezvényt ezentúl csak előzetes engedéllyel lehet tartani, amit az illetékes jegyzőnek kell kiadnia.
2011 nyarán a Magyar Nemzet munkatársai meglátogattak néhány szórakozóhelyet, ahol azt tapasztalták, hogy a szigorítás nem volt hiábavaló, a klubok üzemeltetői megértették: a biztonság a legfontosabb.
A 2012. június 12-ei tárgyalási napon minden ügyvéd és vádlott – sajnálkozását kifejezve – felmentést kért a diszkótragédia miatt a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.