Bejelentette pénteken a Népszabadságra vonatkozó vételi szándékát Csintalan Sándor. A volt szocialista honatya a Magyar Nemzetnek elmondta, a Ringier Kiadó Kft. ügyvezetőjének, Mihók Attilának küldte el az erről szóló rövid nyilatkozatot. Ebben arra kéri a cégvezetőt, hogy adjon számára lehetőséget a tárgyalások megkezdésére.
Elsődleges szempont
Kifejtette, az ország egyik jeles sajtóorgánumáról van szó, ez az elsődleges szempont vezérli a megbeszélések megkezdése előtt. – A Népszabadság pénzügyi helyzetére vonatkozó konkrét számokat az érdemi tárgyalásokon lehet megismerni, a nyilvánosan hozzáférhető adatok ebből a szempontból érdektelenek – jelentette ki a Magyar Nemzet arra vonatkozó kérdésére, hogy milyen információi vannak a lap anyagi állapotáról.
Csintalan Sándor hozzátette, itt nem egy zsák krumpli adásvételéről van szó, bele kell nézni abba a fekete dobozba, amit egy cég jelent. A Hír TV volt műsorvezetője arról nem kívánt nyilatkozni, hogy milyen lehetőségei vannak a tranzakció esetleges lebonyolítására, közölte, az üzleti pozíciójával, az összeggel kapcsolatos lényegi információkat nem a sajtón keresztül fogja megüzenni tárgyalópartnerének.
– Én vevőként a lehető legalacsonyabb áron kívánom megszerezni a Népszabadság Zrt. hetvenszázalékos pakettjét, míg az eladó svájci Ringier AG nyilván a lehető legmagasabb ár elérésében érdekelt – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Csintalan Sándor.
Hozzájárulás nélkül nem megy
A Népszabadság Zrt. kisebbségi, 27 százalékos tulajdonosa az MSZP által alapított Szabad Sajtó Alapítvány. A kuratórium elnöke Kránitz László volt szocialista képviselő, aki a lapnak úgy nyilatkozott, az alapítványnak elővásárlási joga van a Ringier birtokában lévő részvényekre, ami szerinte azt jelenti, hogy a Ringier az alapítvány hozzájárulása nélkül nem tudja eladni pakettjét (a cégjogász alább olvasható véleménye azonban nem ez). Kránitz szerint Csintalan ajánlata nem érinti a Szabad Sajtó Alapítvány tárgyalási pozícióit. A kuratóriumi elnök többet nem kívánt mondani a volt képviselő színrelépésével kapcsolatban.
Seenger Pál cégjogász általánosságban beszélt a Magyar Nemzetnek az elővásárlási joggal kapcsolatos tudnivalókról. A szakember közölte, a zárt körben kibocsátott részvények között van olyan, amelyik elsőbbségi jogot ad tulajdonosának. Ez azt jelenti, hogy ha az egyik részvényes érvényes vételi ajánlatot kap, akkor erről tájékoztatni kell az elővételi joggal rendelkező részvényest, s fel kell neki is ajánlani a tulajdonrészt, mégpedig ugyanazokkal a feltételekkel, mint amivel a potenciális cégen kívüli vevő is élni kíván.
A teljes cikket a Magyar Nemzet szombati számában olvashatják.