Téglásy Kristóf, aki pénteken a Szegedi Ifjúsági Napok (SZIN) rendezvényen vett részt, arra hívta fel a figyelmet, hogy nem lehet egyenlőségjelet tenni a kétféle rendezvény közé. Hozzátette: amíg az ozorai fesztiválként ismert rendezvényen „egy bizonyos zenéhez kötődő szubkultúra” jelent meg, addig a többi ifjúsági rendezvényen azok a „normális magyar fiatalok”, akik számára a fesztiválok a közösségi együttlétet, a zenét, a bulizást jelentik, nem pedig az alkohol- vagy a drogfogyasztás színterét.
Nem tapasztaltak drogfogyasztást
Közölte, ahol a tárca jelen volt, például az EFOTT-on (Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója), a SZIN-en (Szegedi Ifjúsági Napok) vagy a tokaj–rakamazi Hegyalja fesztiválon, ott nem volt érzékelhető a kábítószer jelenléte. Jelezte, ha egy rendezvényen mégis úgy látnák, hogy megjelenik a drog, a fesztiválszervezőkkel együtt a bűnüldöző szervekhez fordulnak.
Drogprevenciós előadások
A főosztályvezető arról beszélt, a minisztérium mindent megtesz azért, hogy a fesztiválokon a fiatalok biztonságos körülmények között szórakozhassanak. Elmondta, háttérintézményükön, a Mobilitás ifjúsági szolgálaton keresztül megpróbálnak jelen lenni minden ifjúsági rendezvényen, és ezeken drogprevenciós előadásokat is tartanak. Téglásy Kristóf elmondta, megpróbálják azt terjeszteni, „promózni”, hogy „nem ciki nemet mondani a kábítószerre”, és hogy „annak ciki, aki adja”. Jelezte azt is, olyan közösségteremtő programokat támogatnak, amelyekkel a fiatalok maguk tudják kiszorítani saját életükből, környezetükből a kábítószert.
150 millió megelőzésre
Elmondta, az idén mintegy 150 millió forintnyi forrást biztosítottak a kábítószer-fogyasztás megelőzésére, továbbá hatmilliárd forintot adnak különböző prevenciós és rehabilitációs intézeteknek, például iskolai tájékoztatásokra vagy – a drogcsapdába kerültek megsegítésére – utcai munkára.