Az 1999-ben alapított Keleti Kft. néhány géppel indult, ám néhány év alatt – köszönhetően a szocialista városvezetés idején kapott zsíros megrendeléseknek – kinőtte magát. A mostani gépparkja kétszázmillió forintot ér. A társaság szinte megkerülhetetlenné lett a régióban, s kapacitásának nagy részét 2009-ig a Pécsi Vízmű Zrt. kötötte le. A kft. tulajdonosának egyre jobban ment, hiszen egy másik cégén keresztül 2008-ban egy belvárosi, többemeletes irodaházat is meg tudott vásárolni.
Ekkoriban, a szocialista városvezetés idején felhívás jelent meg a Pécsi Vízmű Zrt.-ben lévő városi részvények közel felére, erre jelentkezett is a vízszolgáltatási referenciával nem rendelkező Keleti Kft.
A lépéssel a vízszolgáltató majd háromnegyede került volna idegen kézbe, hiszen a vállalat közel felét akkor már a francia Suez birtokolta, ahogy ma is. A szocialista terveket végül a Fidesz húzta keresztül, kiderült ugyanis, hogy a lépéssel a korábbi víz- és szennyvízberuházásra érkező milliárdok is veszélybe kerülhettek volna, és súlyos jogi aggályokat vetett fel az is, hogy a stratégiai fontosságú szolgáltatásra alig lett volna rálátása Pécsnek.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szabálytalanságokat találhatott a cégnél, s büntetőeljárást indított. Egy hónapja a pénzügyi nyomozók őrizetbe vették a cégvezetőt, K. Jánost, e héten pedig jobbkezét, valamint titkárnőjét és a Pécsi Vízmű Zrt.-nél korábban kivitelezési területen dolgozó B. Zoltánt, aki a 2009-ben létrehozott új városi vízszolgáltató, a Tettye Forrásház Zrt. logisztikai vezetőjeként dolgozott. A Pécsi Városi Bíróság az újabb három gyanúsítottat szerdán helyezte előzetes letartóztatásba költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt.
A teljes cikket a pénteki Magyar Nemzetben olvashatja.