A következő időszakban három kérdéskörre fogunk fókuszálni, mert ezek a magyar társadalom számára a legfontosabbak: megélhetés, közbiztonság és egészségügy – mondta az ellenzéki politikus. „Ez a három dolog, amire az embereknek szüksége van ahhoz, hogy igazán állampolgárnak érezzék magukat, amiket az államnak kellene garantálni számukra. Jelenleg a magyar állam ezen kötelezettségeinek szinte egyáltalán nem vagy csak gyengén tesz eleget” – fogalmazott Vona Gábor.
Közlése szerint a frakcióülés másik fontos döntése, hogy a párt „kiviszi a politikát az utcára”. Magyarázatként elmondta, hogy a kétharmados kormánypárti többség mellett nehéz a parlamentben politizálni, számukra fontos kérdésekre hangsúlyt helyezni. „Eddig sem volt idegen számunkra az utcai politizálás, mostantól még inkább így teszünk. Az emberekkel közvetlen találkozást szeretnénk, a lakossági fórumainkat is zárt helyett nyílt téren kívánjuk megrendezni a jövőben. A Magyar Élet Menete is ezt a célt szolgálja, ahol végre az érdemi kérdésekről lehet beszélni. Javaslom a többi pártnak is, hogy jöjjenek ki a Parlament gyönyörű épületéből, és menjenek ki az emberek közé, beszélgessenek velük problémáikról” – fogalmazott a pártelnök.
Vona Gábor újságírói kérdésre elmondta: nem ismerik a KDNP javaslatának részleteit a családi adókedvezmény kiterjesztéséről, de minden olyan kezdeményezést támogatnak, amelyek a családok életkörülményeit javíthatják. A választásitörvény-módosítással kapcsolatban kifejtette, hogy az ajánlószelvények gyűjtéséért „nem fognak krokodilkönnyeket hullatni”, de sajnálják, hogy a Jobbik által javasolt „műveltségi cenzust” lesöpörték az asztalról. Szerinte ha a kormánypártok abban érdekeltek, hogy felelősen gondolkodó emberek szavazataival dőljön el egy választás, akkor a regisztráció nem a legjobb mód.
„Sokkal helyesebb volna a műveltségi cenzus bevezetése, ahol alapfokú végzettséghez kötnék a választójogot, mert akinek nincs meg az elemi iskolai végzettsége, nem képes felelős döntést sem hozni ilyen fontos kérdésben” – tette hozzá.
A sajtótájékoztatót követően a Nemzeti Emlékhelynél összegyűlt mintegy négyszáz ember előtt Gaudi-Nagy Tamás, a párt országgyűlési képviselője egyebek között arról beszélt, hétfőn a parlamentben Orbán Viktor miniszterelnöknek el fogja mondani, hogy „bűn nem maradhat büntetlenül, mert aki ezt hagyja, szintén bűnt követ el”. Utalt arra, hogy megszűnt az elszámoltatási kormánybiztos intézménye, amely – szerinte – sikertörténetként lett tálalva, miközben a múlt bűnösei továbbra sincsenek rács mögött. „A Fidesz 2010-ben azt hangoztatta, hogy bűnszervezetek vették át az irányítást az országban, ennek ellenére egyetlen állami vezető vagy politikus sem került rács mögé” – mondta Gaudi-Nagy Tamás.
A beszéd elhangzása után indult el a Magyar Élet Menete, az egybegyűltek a belváros és a palotaváros több utcáját érintették a vonulás során.
A székesfehérvári felvonulás előtt Veszprémben is megtartotta a Magyar Élet Menetét a Jobbik, ahol a rendezvénnyel egy időben civil szervezetek félpályás útlezárással és transzparensekkel tiltakoztak a szélsőjobboldali eszmék ellen.