Szerintük ugyanis a karhoz tartozó Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet oktatói stábja olyan, leginkább pártok által képviselt politikai dogmákat közvetít ellentmondást nem tűrő módon a nyílt és őszinte vitákat igénylő fiatalok felé, hogy a véleményük lefojtása sokuk tűrőképességét meghaladta. A Magyar Nemzet szerkesztősége utánajárt a leginkább az interneten terjedő panaszoknak, és a nyomozás nem várt eredményekkel zárult: egykori diákok szerint a szabad véleménynyilvánítást és a párbeszédet elutasító rendszer közpénzből működő intézményes keretek között biztosíthatja utánpótlását a hazai értelmiségi köröknek, s tevékenységét egy jól kiépült hálózat segíti.
Több szálon is tetten érhető az SZDSZ politikai kultúráját képviselő liberális értelmiség befolyása az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetében. A többek között a hazai sajtóban elhelyezkedő fiatalok képzését ellátó szervezet György Péter médiakritikus vezetésével egy olyan hálózat központja, amelyben – a liberális médiumokon és a radikális civil mozgalmakon kívül – alapítóként Soros György is megjelenik. Pártszerű ideológiai elkötelezettségét a tanári kar többsége nyíltan vállalja, élén a Népszabadságban gyakran publikáló György Péterrel, akinek a közelmúltban ott megjelent cikkei cunamiszerű hullámokat keltettek a világhálón.
A szervezet alárendeltségében álló média tanszék oktatója és annak egykori hallgatója, Bencsik János között azután indult hosszas ideológiai csörte, hogy György egy cikkében az ELTE BTK-n elburjánzó szélsőjobboldali eszméktől való félelméről értekezett. „Az igazi kérdés az, hogy újabb és újabb fiatal hallgatók miért találták és találják vonzónak a rasszizmust, a fékezhetetlen cigányellenességet, a vad antiszemitizmust” – fogalmazott György, majd hozzátette: a jelenségért ő maga és tanárai is felelősek, hiszen túl apolitikusak és elnézők voltak, amikor ezekkel a nézetekkel találkoztak.
(Buzna Viktor)
A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatják.