Besúgóhangulat az ELTE-n

Több szálon is tetten érhető az SZDSZ politikai kultúráját képviselő liberális értelmiség befolyása az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetében.

Magyar Nemzet
2013. 03. 27. 3:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szerintük ugyanis a karhoz tartozó Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet oktatói stábja olyan, leginkább pártok által képviselt politikai dogmákat közvetít ellentmondást nem tűrő módon a nyílt és őszinte vitákat igénylő fiatalok felé, hogy a véleményük lefojtása sokuk tűrőképességét meghaladta. A Magyar Nemzet szerkesztősége utánajárt a leginkább az interneten terjedő panaszoknak, és a nyomozás nem várt eredményekkel zárult: egykori diákok szerint a szabad véleménynyilvánítást és a párbeszédet elutasító rendszer közpénzből működő intézményes keretek között biztosíthatja utánpótlását a hazai értelmiségi köröknek, s tevékenységét egy jól kiépült hálózat segíti.

Több szálon is tetten érhető az SZDSZ politikai kultúráját képviselő liberális értelmiség befolyása az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetében. A többek között a hazai sajtóban elhelyezkedő fiatalok képzését ellátó szervezet György Péter médiakritikus vezetésével egy olyan hálózat központja, amelyben – a liberális médiumokon és a radikális civil mozgalmakon kívül – alapítóként Soros György is megjelenik. Pártszerű ideológiai elkötelezettségét a tanári kar többsége nyíltan vállalja, élén a Népszabadságban gyakran publikáló György Péterrel, akinek a közelmúltban ott megjelent cikkei cunamiszerű hullámokat keltettek a világhálón.

A szervezet alárendeltségében álló média tanszék oktatója és annak egykori hallgatója, Bencsik János között azután indult hosszas ideológiai csörte, hogy György egy cikkében az ELTE BTK-n elburjánzó szélsőjobboldali eszméktől való félelméről értekezett. „Az igazi kérdés az, hogy újabb és újabb fiatal hallgatók miért találták és találják vonzónak a rasszizmust, a fékezhetetlen cigányellenességet, a vad antiszemitizmust” – fogalmazott György, majd hozzátette: a jelenségért ő maga és tanárai is felelősek, hiszen túl apolitikusak és elnézők voltak, amikor ezekkel a nézetekkel találkoztak.

(Buzna Viktor)

A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.