A tervezet a lap szerint két paragrafusból és egy mellékletből áll, ebben jogellenesnek minősítenék az életvitelszerű tartózkodást a mellékletben meghatározott közterületeken. A mellékletben másfél oldalon keresztül sorolják a tiltott zónákat – ismerteti a Népszabadság. A lap szerint a munkaanyag alapján szabálysértésnek minősül és közmunkával, pénzbírsággal, illetve visszaesőként elzárással sújtható a fedél nélküli lét a fővárosi tulajdonú főutakon, parkokban, hidakon, aluljárókban, a közösségi közlekedési járművek megállóiban, a világörökség területén – tehát a budai Várban és a Belváros jelentős részén, valamint a Duna-parton –, az oktatási és egészségügyi intézmények körül, valamint mindezek 50 méteres körzetében.
A Kossuth rádió 180 perc című keddi műsorában a főpolgármester arról beszélt, hogy Budapest a következő hónapban olyan rendeletet alkot a hajléktalanok ügyében, melyben meghatározzák azokat a „közcélokat szolgáló helyeket – pályaudvarokat, metróaluljárókat, kiemelt köztereket –, ahol életvitelszerűen lehet majd élni és kielégíteni a biológiai szükségleteket”. Tarlós szerint a rendelet a legtöbb aluljárót érinti majd. „Két dolgot akarunk: emberséges hajléktalanpolitikát és rendet a városban. Budapestnek nem az a feladata, hogy anarchikus állapotokat támogasson és egyedül oldja meg az ország hajléktalanproblémáját képtelen ötletekkel fűszerezve” – közölte a főpolgármester.
Tarlós a Magyar Nemzetnek adott interjújában is beszélt a hajléktalankérdésről. Elmondta: „Több mint hétszázzal növeltük a szállásokon a férőhelyek számát, egészségügyi központot hoztunk létre a fedélnélküliek számára. Nemcsak az ellátásukról, hanem a biztonságukról is gondoskodunk.” Közlése szerint a rendőrök azért jelentek meg a szállókon, hogy megvédjék őket – egymástól. Emlékeztettek: csaknem ötszáz fedélnélkülit vettek fel valamilyen feladatra a főváros közszolgáltató cégei, „mindezért cserébe mi csupán azt kértük, ne éljenek azokon a helyeken, létesítményekben, amelyek nem arra valók, például az aluljárókban. Erre – parlamenti felhatalmazással – hoztunk is egy szabályt. Kulturált társadalmakban ez a világon mindenütt így van.”