A Biszku-ügy kapcsán Fazekas Géza szóvivő a Ma reggelben elmondta: számos feljelentés érkezett az egykori belügyminiszter ellen. Az egyik eljárásrész fejeződött be vádemeléssel, melyben a Fővárosi Főügyészség háborús bűnökkel vádolja Biszku Bélát.
Emellett lőszerrel való visszaéléssel is vádolják, mert a nála tartott házkutatás során 11 darab, engedély nélkül tartott lőszer került elő. Emellett tovább folyik azokban a feljelentésrészekben az eljárás a volt belügyér ellen, amelyekben nem lehetett még egyértelműen megállapítani és teljes körűen bizonyítani a történteket.
A Magyar Nemzet csütörtökön azt írta, a korábbi, háborús bűntett elkövetése miatti vádemeléstől függetlenül felbujtóként elkövetett kényszervallatás, jogellenes fogva tartás, a magyar állam területe elleni hűtlenség és felségsértés miatt is nyomoz az ügyészség Biszku ügyében.
A hír, hogy bíróság elé állítják Biszku Bélát, tíz éve is elkésett lett volna. Mégsem sóhajtunk fel, hogy na végre, hiszen egy kilencvenkét éves ember perbe fogása nem vált ki ujjongást a tömegekből, még akkor sem, ha kétségkívül rászolgált az illető.
Olvassa el a Magyar Nemzet október 18-i vezércikkét!
A lapnak Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője elmondta, az ügyészség határozattal elkülönítette a jobbikos országgyűlési képviselők feljelentésében megjelölt további bűncselekmények miatt indított eljárásokat. E bűncselekmények miatt a nyomozás folyamatban van.
Az egykori belügyminiszter a rendszerváltást követően akkor került újra reflektorfénybe, amikor két éve Skrabski Fruzsina és Novák Tamás filmet készített Biszkuval, szembesítve őt például azzal a dokumentummal, amelyben „kevesellte a fizikai megsemmisítések számát”. Az egykori belügyér először letiltatta a film bemutatóját arra hivatkozva, hogy az olyan felvételeket tartalmazott, amelyeken nem közszereplőként szerepel.
Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője a műsorban cáfolta Gaudi-Nagy Tamás, a Jobbik képviselőjének állítását, miszerint egy ügyésznő arra biztatta volna egy 2006-os tüntető feleségét, vetesse el a gyermekét, mert férje olyan hosszú börtönbüntetésre számíthat.
Mint mondta: az ügyészség soron kívül kivizsgálta az említett esetet. A szóban forgó férfi 2006. szeptember 18-án a tévészékház ostrománál támadt másokkal együtt az oda kivezényelt rendőrökre. Felfegyverkezve, csoportosan elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak miatt egy év nyolc hónap börtönbüntetést kapott jogerősen, amelyet végrehajtásában három év próbaidőre felfüggesztettek.
Felhívta a figyelmet arra, hogy ez esetben a bizonyítékok nem kizárólag rendőri jelentések voltak, így erre az ügyre a semmisségi törvény nem vonatkozott. A férfit négy bíróság mondta ki bűnösnek. Elmondta azt is: az az ügyésznő, akit azzal vádoltak meg, hogy abortuszra buzdított, egy kétgyermekes édesanya, és már csak azért sem tehette ezt, mert erkölcsi meggyőződéséből fakadóan soha senkit nem biztatna erre.