Polgárőrök segítik a külterületek védelmét

Megkezdődött az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) programja a külterületek biztonságának erősítésére.

SZN
2014. 02. 15. 12:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Túrós András, az OPSZ elnöke szombaton Budapesten kifejtette: a polgárőrök 2014-ben szolgálati idejük 30-40 százalékában a külterületeken dolgoznak majd, szoros együttműködésben a rendőrséggel, az önkormányzatokkal, vadászokkal, mezőőrökkel.

Mint mondta, 300 ezren élnek tanyákon, ők többnyire idős, egyedül élő emberek, s a fa- és terménylopások a megélhetésüket veszélyeztetik. A bűncselekmények egy része azonban járőrözéssel megelőzhető – tette hozzá.
Az OPSZ elnöke kitért arra, hogy az idei költségvetésben 1 milliárd 50 millió forintot kapott az országos szövetség, megyénként átlagosan 32-33 millió forintban részesülnek a megyei szövetségek. A külterületek biztonsága mellett kiemelt terület az átlagosnál rosszabb közbiztonságú településekre kidolgozott, úgynevezett 100x100-as program folytatása, a lovas szolgálat fenntartása.

Papp Károly országos rendőrfőkapitány támogatásáról biztosította a programot, és 200 kerékpárt ajánlott fel a polgárőr egyesületeknek. Szavai szerint a rendőrség kiemelt célja az emberek szubjektív biztonságérzetének erősítése, továbbá az, hogy mindenütt azonos szintű legyen a közbiztonság.

Az országos főkapitány statisztikákra hivatkozva elmondta: folyamatosan javul az elégedettség a rendőri munkával kapcsolatban, jelentősen csökkent 2013-ban a közterületi bűncselekmények – köztük a rablások – száma.
Hatala József, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöke arról beszélt: a külterületeken külön megoldást igényel a tanyán élők biztonsága, a gazdaságok, nagy értékű eszközök, valamint az üdülők védelme. Példaként említette, hogy Szekszárdon a civilek összefogtak a rendőrséggel a présházak védelme érdekében, és ennek hatására 90 százalékkal visszaszorultak a bűncselekmények.

Bejelentette azt is: a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács 20 millió forinttal támogatja az OPSZ kezdeményezését.
A rendezvényen életmentő érdemérmet kapott Mészáros Barnabás boldvai polgárőr, aki tavaly egy égő házból kimentett és újraélesztett egy nőt.

A találkozón együttműködési megállapodást írtak alá a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége, az Országos Polgárőr Szövetség, az Országos Rendőr-főkapitányság és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács vezetői.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.