A kormánypárti politikus kijelentette, Magyarország ebben a kormányzati ciklusban a fogyatékossággal élők szempontjából is jobban teljesít.
Az Erzsébet-programban az üdülési pályázatokon 30 ezer, fogyatékossággal élő kapott támogatást, továbbá Kósa Ádám, a Fidesz európai parlamenti képviselője siketként történelmet írt, mert először szólalt fel jelnyelven és tavaly az év EU-képviselőjének választották – tette hozzá.
Nyitrai Zsolt megemlítette, hogy 2010–2014 között Hirt Ferenc kerekes székes képviselőként, míg Tapolczai Gergely siketként ült parlamenti frakciójukban. Ők elkötelezetten dolgoztak és képviselték a fogyatékossággal élőket – fogalmazott.
Szólt arról, hogy Hirt Ferenc a parlamenti választáson egyéniben indul a Tolna megyei Tamási választókerületében, ahol előzőleg is győzött, Tapolczai Gergely pedig a 62. helyet foglalja el a Fidesz–KDNP országos listáján, ami szerintük befutó hely, mert a sorban előtte olyanok vannak, akik egyéniben jó eséllyel bejutnak a parlamentbe.
Utalt arra: más jelölőszervezeteknél nem kaptak ekkora arányban helyet a fogyatékossággal élők, mert „a politikai ellenfelek általában csak beszélnek arról, hogy fontos” az ő érdekképviseletük.
Kósa Ádám elmondta: a Fidesz–KDNP kezdeményezi, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen külön tantárgy keretében tanítsák a fogyatékossággal élőkről szóló ismereteket, őket pedig vendégelőadóként vonják be az erről szóló oktatásba. Ennek célja, hogy minél több hallgató szerezzen első kézből tapasztalatot róluk, az érdek-képviseleti szervezeteiket pedig bevonják a tanmenetek kidolgozásába.
Kezdeményezik továbbá, hogy a közszolgálati tisztviselők és a közalkalmazottak kapjanak jelnyelvi pótlékot, ahogy az idegen nyelvek után is jár nekik, ezért kérik a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium munkatársait, hogy dolgozzák ki az erre vonatkozó javaslatukat.
Kósa Ádám a Fidesz vezette kormány eredményeihez sorolta, hogy míg 2010-ben csak 44 ezer megváltozott munkaképességű ember dolgozott, addig most 60 ezer, továbbá sikerként említette, hogy a Magyar Siketek és Nagyothallók Sportszövetségének elnökévé választották Tapolczai Gergelyt.