Emlékeztettek, hogy a rendszerben első körben azok a pedagógusok vehettek részt, akik 14 éves szakmai gyakorlattal és szakvizsgával rendelkeznek. Az államtitkárság tájékoztatása szerint az egyszerűsített eljárásban csaknem 25 ezren regisztráltak, azaz a jogosultak 87 százaléka. A portfólióját 21 611 pedagógus véglegesítette a határidő lejártáig. Ők 2015. január 1-jétől új besorolási státuszban, magasabb fizetésért végezhetik majd munkájukat. A végső adatok közlését egyébként hétfő délutánra ígérik.
„Az Emmi azt a többletteljesítményt ismerte el, amelyet a kedvezményezett pedagógusok pályájuk során nyújtottak” – írták a közleményben, hangsúlyozva, hogy a kormány a köznevelés megújítása során az előmeneteli rendszer kidolgozásával a hivatás jelentőségével arányos, tisztességes és értékálló bérrendszert, valamint a nagyobb szakmai teljesítményt elismerő, kiszámítható életutat biztosított a pályán lévőknek és a jövőben pályára lépőknek. A minisztérium szerint az adatok azt mutatják, hogy a tanárok megértették, „a köznevelési rendszer minőségének javításához elengedhetetlen a külső értékelési rendszer bevezetése”.
Szeptembertől újabb pedagógus-béremelés várható, átlagosan mintegy tízezer forintos nagyságrendben nőnek a keresetek – mondta Hoffmann Rózsa még február 7-én Budapesten, sajtótájékoztatón. A köznevelésért felelős államtitkár kifejtette: egy éven belül háromszor nő a pedagógusok bére, és a nagyobb teljesítményt díjazó, kiszámítható és tervezhető előmeneteli rendszer biztos életutat nyújt.
Az életpályamodell részeként a béremelés 160 ezer pedagógust érint, közülük 105 286 átsorolását végezte el az állami intézményfenntartó – mondta el a köznevelési államtitkár Budapesten.