Nagyon pórul járt az óbudai bajnaista politikus

Közpénzből támogatta a saját cégét az Együtt–PM politikusa, rágalmaz a DK Óbudán.

KA
2014. 05. 30. 12:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2013 nyarán, az árvízi károk enyhítésére a római-parti önkormányzati bérlemények egy havi bérleti díját engedte el az önkormányzat. Mihalik Zoltán ekkor nemcsak elhallgatta, hanem – írásbeli kérdésre írásban – határozottan cáfolta, hogy érdekeltsége van a Római-parton; a döntéshozatalban részt vett, a határozati javaslatról igennel szavazott, gyakorlatilag a saját bérlőjének szavazta meg a bérleti díj elengedést úgy, hogy személyes érintettségét letagadta.

A második esetben a kerületi szabályozási terv Római-partra vonatkozó tervezési területének csökkentéséről szavazott nemmel a képviselő, elhallgatva, hogy a tervezési területen lévő érdekeltségei miatt személyes érdeke, hogy a terület szabályozása a kerületnél maradjon.

Az óbudai önkormányzat képviselő-testülete csütörtökön a képviselő kéthavi tiszteletdíját vonta meg ezért. A Fidesz–MPSZ III. kerületi szervezete pedig felszólította Mihalikot, hogy haladéktalanul térítse meg az óbudaiaknak okozott kárt. Mihalik Zoltán korábban az MSZP, majd az MSZDP színeiben politizált Óbudán, 2010-ben – kompenzációs listáról – az Itt Élünk Egyesület tagjaként jutott be a III. kerületi képviselő-testületbe. Az áprilisi országgyűlési választási kampány finisében azonban már az Együtt–PM tagjaként tett feljelentést Menczer Erzsébet, a Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltje ellen. Az állítólagos kerületi lakásmutyiról bebizonyosodott, hogy törvénytelenség nem történt, a lejárató kampány azonban sikeres volt.

Csütörtökön bocsánatkérésre szólította fel Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere Gyurcsány Ferencet, a Demokratikus Koalíció elnökét és Albert Eszter választókerületi elnököt, amiért az EP-választás napján a III. kerületi szavazatszámláló bizottságok és a hivatali dolgozók rágalmazásával saját delegáltjaik mulasztását próbálták leplezni, a közvéleményt szándékosan félrevezetve politikai tőkét kovácsolni hibáikból.

A DK egyik delegáltja, Szili Ferenc vélhetően szándékosan egy másik szavazókörben jelent meg, kérdésre válaszolva ezt azzal magyarázta, hogy az országgyűlési választásokon megismert bizottsági tagokkal szeretett volna együtt dolgozni. Az Albert Eszter által aláírt, delegálásról szóló iraton a 78. számú szavazókör számát kézzel átjavították 68. számúra. A javítást senki nem látta el a kézjegyével, ezért ebben az esetben akár okirat-hamisítás is fennállhat.

Szili – miután tájékoztatták arról, hogy mégis az eredetileg a DK által meghatározott, 78. számú szavazatszámláló bizottság munkájában kell részt vennie – hazament.  A másik esetben Nagyné Urbán Éva DK-s delegált nem rendelkezett esküokmánnyal, azonban a hivatal dolgozói, miután erről tudomást szereztek, orvosolták a problémát.

A DK ezek után közleményt adott ki arról, hogy a III. kerületben nem engedik dolgozni delegáltjaikat, illetve a hivatalban elkeverték ehhez szükséges irataikat. A saját hibáikból a kormánypártot támadó kampányhírt kreáltak, ezzel azonban teljes a pártoktól független, munkájukat tisztességgel végző hivatali dolgozókat is megpróbálták lejáratni.

A III. kerület fideszes vezetése ciklusokon át eredményesen törekedett arra, hogy a városrész lakóinak érdekét helyezze előtérbe a pártpolitizálással szemben. A kerület szociális és kulturális területen elért eredményeit az ellenzék is elismeri. A választási kampányok előtt az induló pártok megállapodást írtak alá arról, hogy tisztességes kampányt folytatnak. Úgy tűnik, a baloldal felrúgva a megállapodást, alapvető etikai normákat figyelmen kívül hagyva már Óbudán is hazugságokkal, rágalmakkal próbálja kikezdeni a kiegyensúlyozott, konszenzusos politikára építő kormánypárti kerületvezetést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.