Budapesten az V. kerületi Vértanúk terén már reggel 9:00-kor kezdődik az ünnepség: a Honvédelmi Minisztérium szervezésében tartanak majd megemlékezést és koszorúzást katonai tiszteletadás mellett.
Délelőtt 11:00-kor a Rákoskeresztúri új köztemető 300-as parcellájánál Áder János köztársasági elnök mond beszédet. A katonai tiszteletadással egybekötött megemlékezésen részt vesznek a V4-országok (Visegrádi Négyek) államfői és Németország köztársasági elnöke, Joachim Gauck is.
A Hősök terén 18:30-kor kezdődik az Omega és a német Scorpions ingyenes koncertje. A Szabadságkoncert elnevezésű esemény a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány szervezésében megvalósuló Közös Siker elnevezésű rendezvénysorozat része.
A koncertet beharangozó június 3-i sajtótájékoztatón Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója emlékeztetett rá: 1989. június 16-án Nagy Imre és társai újratemetésén Orbán Viktor a régióban először beszélt szabad választásokról és a szovjet csapatok kivonásáról. S mivel a beszéd után a karhatalom nem oszlatta fel a tömeget, mindenki számára világossá vált: azon a napon temettük a kommunizmust.
A budapesti programok sorát a Pesti Vigadóban tartott ünnepi koncert zárja, ahol magyar, cseh, szlovák, lengyel és német zeneszerzők műveit lehet majd meghallgatni. Az eseményen Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszter mond beszédet.
Vidéken Győrben, Debrecenben és Szerencsen tartanak megemlékezést.
Győrben emléktáblát avatnak, ahol beszédet mond Simon Róbert Balázs alpolgármester és országgyűlési képviselő. Majd a Golgota-emlékműnél tartanak koszorúzást, itt Rózsavölgyi László, az oktatási, kulturális, sport- és turisztikai bizottság elnöke emlékezik majd meg Nagy Imréről.
Debrecenben 13:00-kor a Nagy Imre Társaság debreceni szervezetének megalakulásáról is megemlékeznek, majd 16:00-kor koszorúzást tartanak Nagy Imre emléktáblájánál. Itt Mervó Zoltán, a Nagy Imre Társaság debreceni tiszteletbeli elnöke mond majd beszédet, 16:30-kor pedig Szilágyi József emléktáblájánál koszorúznak. (Szilágyi József debreceni születésű jogász és rendőr alezredes, akit az ’56-os forradalom és szabadságharc alatt folytatott tevékenységével összefüggésben letartóztattak, majd a Nagy Imre-per vádlottjaként halálra ítéltek és kivégeztek 1958-ban.)
Szerencsen Nagy Imre szobra előtt 14:00-kor lesz a megemlékezés és a koszorúzás.