Folytatni kell a Belváros fejlesztését

Szentgyörgyvölgyi Péter: A legfontosabb a családok és az idősek védelme, támogatása.

2014. 07. 29. 4:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Októbertől mindenképpen új polgármestere lesz Belváros-Lipótvárosnak az új összeférhetetlenségi szabályok miatt. Miután Rogán Antalt áprilisban parlamenti képviselővé választották, kézenfekvő volt, hogy az új ciklusra helyettese induljon kormánypárti színekben. Végül is így lesz, csakhogy a jelöltségben és a hivatalban is ön vette át az eddigi alpolgármester, Puskás András posztját. Miért?
– Puskás András olyan felkérést kapott a külügyminisztériumból, ami összeférhetetlen eddigi pozícióival. Ezért másik jelöltet kellett állítani, és az V. kerületi Fidesz–KDNP választmányának rám esett a választása, ami nagy megtiszteltetés számomra.

– Mindeddig a kerület városüzemeltető cégét vezette. Alig három hónap elegendő a felkészülésre?
– A Belvárosban születtem, a mai napig itt élek. Évekkel ezelőtt kapcsolódtam be a Fidesz és a Rogán Antal vezette önkormányzat munkájába. Nyolc éve szolgálom a kerületet: osztályvezetőként koordináltam a társadalmi és külkapcsolati ügyeket, az utóbbi években pedig a kerületi városüzemeltető kft. vezetőjeként dolgoztam. Nálunk a közjóért végzett munka családi vonás: édesapám Budapest első köztársasági megbízottja volt, majd fővárosi képviselő lett, és az egész családom a Belvárosban él, a kerületért dolgozik.

– Amikor Rogán Antal bejelentette, hogy mindenben támogatja a polgármester-választáson, megjegyezte: ha a baloldal visszatérne, lerombolná mindazt, amit közösen itt, az V. kerületben felépítettek az elmúlt nyolc évben. Mit kell megvédeniük?
– Az elmúlt hatvan év legnagyobb horderejű városfejlesztési programját valósítottuk meg Budapest belvárosában, mindössze két ciklus alatt. „A Jövő városa” fejlesztési tervünkkel európai fővároshoz méltó közterületi rekonstrukciókat tűztünk ki célul. Sorra megújultak az utcáink, tereink: a Szent István tér és környéke, a Szabadság tér, a Ferenciek tere, a Március 15. tér, a déli Belváros kis utcái, vagy Észak-Lipótvárosban az Olimpia park és a Falk Miksa utca. Az elvégzett munka, a fejlesztések pedig nemcsak szebbé, hanem élhetőbbé is tették ezeket a tereket.

– Ezt remélhetőleg már senki sem veheti el az itt élő emberektől, de mi az a plusz, aminek köszönhetően Budapest egyik legsikeresebb kerületévé váltak?
– Nem elég valamit felépíteni, megújítani, üzemeltetni is kell. Amikor a városüzemeltető kft. élére kerültem, eldöntöttük: nem alvállalkozókkal végeztetjük a munkát, hanem főként a kerületi állástalanoknak adunk lehetőséget, így az itt élők még inkább magukénak érezhetik a Belvárost. A lakók visszajelzései alapján úgy vélem, közösen sikerült elérnünk ezt a célt is.

A teljes interjút a Magyar Nemzet keddi számában olvashatják el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.