Halmosi Zsolt elmondta: a program hozzájárulhatott ahhoz, hogy az elmúlt húsz évben jelentősen csökkent a gyermekáldozatok száma a közutakon. Míg a kilencvenes évek elején százan, addig 2013-ben nyolcan vesztették életüket közlekedési balesetben. A cél az, hogy egyetlen gyerek se haljon meg az utakon – tette hozzá. A 2008-ban kezdődött programban az Országos Polgárőr Szövetség mintegy kétezer egyesülettel vesz részt.
Halmosi Zsolt szólt az iskolai bűnmegelőzési tanácsadói hálózatról, amelyben a középiskolásokat tájékoztatják többek között a családon belüli erőszakról, az internet veszélyeiről, a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményekről és a biztonságos közlekedésről. Tavaly az ország mintegy kétszáz középfokú oktatási intézményében száz szakember és 124 ezer diák vett részt a munkában, az idén további 33 bűnmegelőzési tanácsadót képeznek ki.
A rendőrfőkapitány-helyettes elmondta azt is, hogy hétfőtől a SuliMoped program is folytatódik, amelyben 720 nyolcadik osztályos diákot oktatnak segédmotoros kerékpár vezetésére. A programhoz az Országos Rendőr-főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottság idén tíz segédmotoros kerékpárt szerez be a korábban megvásárolt harminc jármű, húsz utánfutó és ötven védőfelszerelés mellé.
Folytatódik a DADA (Dohányzás, Alkohol, Drog, AIDS) program is, amelyben 341 iskola 30 ezer diákját 164 oktató tanítja majd a „biztonságos életvitelre”.
Zámbó Péter, az Országos Polgárőr Szövetség alelnöke bejelentette, hogy az 1997 óta működő Egy iskola, egy polgárőr programjuk október 12-ig az óvodák és az iskolák környékén tanítás előtt és után hívja fel a figyelmet a biztonságos közlekedésre.
Utalt arra, hogy 2012 februárjától kötelező a polgárőröknek együttműködniük a rendőrséggel, azokon a területeken segítenek a hivatásos állomány tagjainak, ahol ezt igénylik. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a középiskolások a kötelező ötvenórányi közmunkát a helyi polgárőr egyesületeknél is elvégezhetik. A cél, hogy öt év alatt 30 ezer fiatal lépjen be a polgárőrség kötelékébe – tette hozzá az alelnök.