A főszervező elmondta: a fesztivál hangpróbája alatt a III., a IV. és a XIII. kerület több pontján is mérték a hangerőt. A zaj szintje még a megengedett határértéken belül volt, ami nyáron éjszaka 11 óra előtt 65, utána pedig 55 decibel.
Gerendai Károly hangsúlyozta, a hang erejét az időjárás is befolyásolhatja: a szél, a páratartalom, de a száraz idő is hatással lehet arra, hogy mennyire hallják hangosnak a fesztivált. Ezért folyamatosan ellenőrzik majd a zajszintet a Duna mindkét partján, sőt, ha bárki túlságosan hangosnak hallja a rendezvényt, akkor ezt egy callcenteren keresztül bejelentheti – fűzte hozzá.
A főbb koncerteken és helyszíneken egyébként központi hangerő-szabályozók is működnek, amelyekkel a fesztivál szakemberei közvetlenül beavatkozhatnak, ha a megengedett határérték fölött szólna a zene. Idén egyébként a Sziget közelében élő óbudai lakosok védelmében egy száz méter hosszú, hat méter magas hangfogó falat is építettek.
A zajszint mérését egy speciális műszer segítségével végezték. A fesztivál főbb koncerthelyszíneit erre az időre sorra, majd egyszerre is beüzemelték, a szerkezet segítségével pedig rögzítették az értékeket.