Az alkotmánybírónak jelölt Czine Ágnes bíró, a Fővárosi Ítélőtábla Büntető Kollégiumának vezetője, Varga Zs. András, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dékánja, korábbi legfőbbügyész-helyettes és Sulyok Tamás ügyvéd, a Szegedi Tudományegyetem alkotmányjogi tanszékének oktatója is elnyerte a parlament igazságügyi bizottságának támogatását a mai meghallgatáson. A testület kormánypárti képviselői egyhangúlag támogatták jelölésüket, megválasztásukról az Országgyűlés dönthet majd, az előzetes napirend szerint szerdán.
A bizottság előtt mindhárom jelölt elsősorban szakmai életútjáról beszélt. Varga Zs. ugyanakkor kitért arra is, hogy az alaptörvény elfogadásával az aktivista alkotmánybíráskodás korszaka véget ért, Sulyok pedig az alkotmányjogi panasz intézményét dicsérte. Varga Zs. András kérdésre válaszolva visszautasította az ügyészség függetlenségét megkérdőjelező MSZP-s vádakat, és leszögezte: meggyőződése, hogy a hatóság nem folytatott koncepciós eljárást.
Az ülésen egyébként nem vettek részt az MSZP-s képviselők arra hivatkozva, hogy szerintük ez csak színjáték. A meghallgatáson nem voltak jelen a jobbikos honatyák sem. Az ellenzékből egyedül a Szigetvári Viktor által vezetett Együtt–PM Szövetséghez tartozó Szabó Szabolcs volt kíváncsi a jelöltekre; bár ő nem tagja a bizottságnak, a kormánypárti képviselők hozzájárulásával szót is kapott. A lehetőséget arra használta fel, hogy kritizálta a jelölési folyamatot, és az érintettek lelkiismeretéről érdeklődött, ám a bizottság KDNP-s elnök megvonta tőle a szót. Rubovszky György ezt azzal indokolta, hogy ezt a stílust nem engedheti meg, és a meghallgatott szakembereket is arra kérte, hogy ne reagáljanak a felvetésére.
Az új alkotmánybírók jelölésére azért van szükség, mert három, még 2010 előtt megválasztott bírónak jár le hamarosan a kilencéves mandátuma: Kovács Péternek és Bragyova Andrásnak szeptemberben, Balogh Elemérnek pedig novemberben.