A módosítás egyrészt a díjazásban, illetve a táppénzre, betegszabadságra, végkielégítésre, a gyermekgondozási díjra való jogosultságban jelent különbséget a nevelőszülő számára, másrészt előírja, hogy milyen szakmai tudással kell rendelkeznie valakinek ahhoz, hogy nevelőszülővé válhasson.
A nevelőszülők arra tették fel az életüket, hogy a gyermekek lehetőséget kapjanak igazi családban felnőni. Ez a szemlélet az uniós forrásból támogatott „Szociális képzések rendszerének modernizációja” című projekt gyermekvédelmi szakellátásban dolgozóknak és a leendő nevelőszülőknek szóló képzésein is megjelenik.
Az 500 órás OKJ-s képzésen résztvevők véleménye szerint sok olyat tanultak, amit a mindennapokban, a gyerekek nevelése során is hasznosítanak. Ahogy mondják ez nem olyan feladat, ahol az elméleti tudás alapján tudják az esetlegesen felmerülő problémahelyzeteket kezelni. Ezért volt nagy segítség az esetmegbeszélés lehetősége, ahol mindenki elmondhatta azokat a gondokat, amelyek a gyerekekkel kapcsolatban felvetődtek és használható módszereket kaptak a számos esetben nevelőszülői tapasztalattal is rendelkező oktatóktól ezek feloldására.
Az OKJ-s képzésre igen nagy volt az érdeklődés, így 47 városban 74 tanfolyami csoportot indítottunk, maximális létszámmal, és már több száz nevelőszülő szerzett szakképzettséget. További információ a képzésekről a www.tamop5410.hu oldalon olvasható.