Princzkel Erzsébet, a PIC-részleg vezetője elmondta, a beruházás során a részleget a legkorszerűbb inkubátorokkal és a hozzájuk tartozó műszerekkel tudták felszerelni, tizenkét inkubátorban látnak el kis súlyú koraszülötteket, illetve azokat az újszülötteket, akik időre, rendes súllyal születtek, de valamilyen kiegészítő intenzív kezelésre szorulnak. Az intézmény PIC-centruma látja el a budai régió és agglomerációjához tartozó ellátandó koraszülötteket, ez évente háromszáz beteget jelent – ismertette a főorvos.
A legkisebb súlyú baba, akit életben tudtak tartani, 470 grammal született. A szakember elmondta azt is, a koraszülött-ellátás sokat javult az elmúlt évtizedekben, míg korábban 15-20 százalék volt a halálozás, napjainkra ez az arány 2-3 százalékra csökkent országosan. Nyulasi Tibor orvos-igazgató hozzátette, az évekkel ezelőtt megszüntetett Schöpf-Merei Kórház koraszülött-ellátási osztályát vette át akkor a János-kórház. Az intézményben folyamatosak a fejlesztések, számos osztály újult meg az elmúlt években.
Pokorni Zoltán, a XII. kerület polgármestere a rendezvényen úgy fogalmazott, az önkormányzat(ok)nak is érdeke egy jól működő nagy kórház, ezért is kezdődtek egyeztetések a Kútvölgyi klinikai tömb és a János-kórház szakmai összevonásáról.
Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár azt mondta, örömmel tölti el, ha az uniós pályázatok elnyerésénél a gyermekellátást érintő terület fejlődik. Kiemelte, 330 milliárd forint értékben zajlanak egészségügyi beruházások országszerte, de az uniós direktívák miatt a Közép-magyarországi régió korlátozottan jut forráshoz, de ennek ellenére ezen a területen is lehet fejlesztésekről beszélni, utal például a Semmelweis Egyetem Korányi-projektjére.