Háttérbe tolták Kónyát?

Kónya Péter lett a mozgalom társadalmi elnöke, eddig az elnöke volt.

MNO
2014. 09. 06. 18:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezet szombati, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint Kónya Péter lett a mozgalom társadalmi elnöke, aki kapcsolatot tart más szervezetekkel, szervezi a Szolidaritás társadalmi és külkapcsolatait, valamint képviseli az egyesület politikáját és eszmeiségét. Ügyvezető elnöknek Székely Sándort választották, ő irányítja és önállóan képviseli a Szolidaritást.

A két pártvezetőt a szavazásra jogosultak kétharmada választotta meg a tisztújító közgyűlésen. Kónya Péter eddig a szervezet elnöke, Székely Sándor a társelnöke volt.

Az Együtt-tel való együttműködés megerősítéséről a közleményben azt írták, a két szervezet számára a legfontosabb stratégiai feladat az őszi önkormányzati választásokon a lehető legjobb szereplés.

Nem kizárt, hogy Kónya háttérbe állításában szerepet játszhattak a Szolidaritás vezetőjének félresiklott nyári kijelentései. Némi elhidegülés állt be ugyanis az Együtt és a Szolidaritás viszonyában, amikor Kónya arról beszélt, hogy elképzelhetőnek tartja, hogy a Szolidaritás otthagyja az Együtt-öt, és akár önálló pártként működne; a Szolidaritás tagsága ezzel viszont nem értett egyet. Végül a nyilvánosság előtt a teljes felelősséget Kónya nyakába varrták, mondván, a kilépősdi az ő magánakciója volt; ezzel „kisimultak” az ellentétek a szervezetek között, Juhász Péter, az Együtt alelnöke pedig megrótta, mondván, legalább egyeztessen, mielőtt megszólal. Kónyával kapcsolatban egyébként az is megjelent, hogy a Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíció felé közeledik, ám a DK-sok jelezték, nem kérnek Kónyából.

 

Mint emlékezetes, a Szolidaritás Mozgalom második születésnapját azzal ünnepelte, hogy – Bajnai Gordonnak, az Együtt akkori vezetőjének és Kónyának, a Szolidaritás akkori elnökének beszéde után – lelepleztek egy Orbán Viktort imitáló hungarocell szobrot, amelyet később ledöntöttek. Ezután a magát Dopemannek neveztető Pityinger László elszavalta trágár „alternatív himnuszát”, majd bele is rúgott a hungarocell szoborfejbe, blogoldalán pedig Kezdőrúgás Orbán-fejjel címet adta az akciónak – a történtek miatt nemrég a rendőrség is beidézte.

 

A Szolidaritás szimpatizánsai a ledöntött bábut leköpködték, megrugdosták, késsel szabdalták, majd a leszakított fejet diadalmasan körbehurcolták a városon; több médium egyszerűen csak vuduszertartásként írta le az esemény hangulatát. Az Együtt akkori vezetője, Bajnai azonban sumákolt, nem határolódott el egyértelműen a történtektől, vélhetően azért, mert az Együttnek saját aktivisták híján már akkor is égető szüksége lehetett olyanokra, akik gyűjtik az ajánlásokat és osztogatják a szórólapokat, ez a feladat pedig a Szolidaritásra hárult; vélhetően a szereposztás ma sem változott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.