A szervezet szombati, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint Kónya Péter lett a mozgalom társadalmi elnöke, aki kapcsolatot tart más szervezetekkel, szervezi a Szolidaritás társadalmi és külkapcsolatait, valamint képviseli az egyesület politikáját és eszmeiségét. Ügyvezető elnöknek Székely Sándort választották, ő irányítja és önállóan képviseli a Szolidaritást.
A két pártvezetőt a szavazásra jogosultak kétharmada választotta meg a tisztújító közgyűlésen. Kónya Péter eddig a szervezet elnöke, Székely Sándor a társelnöke volt.
Az Együtt-tel való együttműködés megerősítéséről a közleményben azt írták, a két szervezet számára a legfontosabb stratégiai feladat az őszi önkormányzati választásokon a lehető legjobb szereplés.
Nem kizárt, hogy Kónya háttérbe állításában szerepet játszhattak a Szolidaritás vezetőjének félresiklott nyári kijelentései. Némi elhidegülés állt be ugyanis az Együtt és a Szolidaritás viszonyában, amikor Kónya arról beszélt, hogy elképzelhetőnek tartja, hogy a Szolidaritás otthagyja az Együtt-öt, és akár önálló pártként működne; a Szolidaritás tagsága ezzel viszont nem értett egyet. Végül a nyilvánosság előtt a teljes felelősséget Kónya nyakába varrták, mondván, a kilépősdi az ő magánakciója volt; ezzel „kisimultak” az ellentétek a szervezetek között, Juhász Péter, az Együtt alelnöke pedig megrótta, mondván, legalább egyeztessen, mielőtt megszólal. Kónyával kapcsolatban egyébként az is megjelent, hogy a Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíció felé közeledik, ám a DK-sok jelezték, nem kérnek Kónyából.
Mint emlékezetes, a Szolidaritás Mozgalom második születésnapját azzal ünnepelte, hogy – Bajnai Gordonnak, az Együtt akkori vezetőjének és Kónyának, a Szolidaritás akkori elnökének beszéde után – lelepleztek egy Orbán Viktort imitáló hungarocell szobrot, amelyet később ledöntöttek. Ezután a magát Dopemannek neveztető Pityinger László elszavalta trágár „alternatív himnuszát”, majd bele is rúgott a hungarocell szoborfejbe, blogoldalán pedig Kezdőrúgás Orbán-fejjel címet adta az akciónak – a történtek miatt nemrég a rendőrség is beidézte.
A Szolidaritás szimpatizánsai a ledöntött bábut leköpködték, megrugdosták, késsel szabdalták, majd a leszakított fejet diadalmasan körbehurcolták a városon; több médium egyszerűen csak vuduszertartásként írta le az esemény hangulatát. Az Együtt akkori vezetője, Bajnai azonban sumákolt, nem határolódott el egyértelműen a történtektől, vélhetően azért, mert az Együttnek saját aktivisták híján már akkor is égető szüksége lehetett olyanokra, akik gyűjtik az ajánlásokat és osztogatják a szórólapokat, ez a feladat pedig a Szolidaritásra hárult; vélhetően a szereposztás ma sem változott.