Elismerve, hogy a közös munka nem volt mindig zavartalan, a Szolidaritás mégis folytatni kívánja az együttműködést a Bajnai Gordon alapította Együtt – a Korszakváltók Pártjával. Az erről szóló közleményt Bódi Beáta, a mozgalom elnökségi tagja tegnap juttatta el az MTI-hez, miután az Együtt kedden bejelentette: felfüggesztette az együttműködést a Szolidaritással, mert annak elnöke, Kónya Péter önálló párt alapításáról és a Bajnai-féle formáció elhagyásának lehetőségéről beszélt. A közlemény szerint „Kónya Péter nyilatkozata sem az elnökségnek, sem pedig más testületének véleményét nem tükrözte”, a mozgalom nem kíván pártot létrehozni, hiszen tagjai közül sokan az Együtt tagjai, illetve sokan vezető tisztségeket töltenek be, valamint a párt választókörzeti vezetőinek nagy része is a Szolidaritás tagjaiból került ki. Rögzítik, az Együttben a hét végén lezajlott tisztújítás megteremti az esélyt a Szolidaritás eszmeiségének jobb megjelenítésére. Olyan döntés is született továbbá, hogy a Szolidaritás közgyűlést hív össze, hiszen az Együtt-tel kötendő stratégiai megállapodást mindenképpen e testületnek kell elfogadnia.
„Megnyugtató és tisztázó jellegű volt a Szolidaritás közleménye, és fontos lépés a közgyűlés összehívása is. Az Együtt továbbra is együtt kíván működni a Szolidaritással” – közölte lapunkkal Szigetvári Viktor. Az Együtt ügyvezető társelnöke ugyanakkor nem tért ki Kónya jövőjével kapcsolatos kérdésünkre. A párt kedden ugyanis felvetette azt is, hogy ha nem sikerül sürgősen tisztázni a vitás kérdéseket, úgy visszakérheti Kónyától a listájukon szerzett parlamenti mandátumát a párt egy másik politikusa számára.
Ismert, az Indexnek nemrég adott interjújában Gyurcsány Ferenc elismerte, sokat beszélgetett Kónya Péterrel, aki pedig nem zárta ki annak lehetőségét, hogy a tagság támogatása esetén a Demokratikus Koalícióhoz (DK) csatlakozhatna a párttá váló Szolidaritás. A DK alelnöke a közrádióban tegnap viszont már úgy fogalmazott, hogy az EP-választás óta 1500-an jelentkeztek tagnak a pártnál, de Kónya Péter és a Szolidaritás tagjai nincsenek közöttük. Molnár Csaba egyértelművé tette, hogy erős MSZP-ben és erős Együtt–PM-ben érdekeltek, máskülönben ősszel is narancssárga marad Magyarország politikai térképe. Kónya elszigetelődéséről írt a HVG.hu is, a portálnak a DK név nélkül nyilatkozó elnökségi tagjai úgy fogalmaztak, hogy „ilyen áron nem akarunk frakciót az Országgyűlésben”, illetve hogy „ha ezt teszi Gordonnal, előbb-utóbb velünk is így viselkedne”. Kónya Pétert lapzártánkig nem értük el.