Az NVI tájékoztatása szerint az országgyűlési képviselők áprilisi választásának lebonyolítására 7 milliárd 556 millió forintot fordítottak, ami 1 milliárd 366 millió forinttal kevesebb, mint amennyit terveztek. A választás költségénél jelentős tétel volt a választási rendszerek informatikai hátterének kiépítése, a helyi, országos egyéni választókerületi és területi választási irodák működésével kapcsolatban felmerült költségek 2 milliárd 327 millió forintot tettek ki, a külképviseleteken szavazás költsége pedig 120 millió forint volt.
A központi kiadásokra – a központi előállítású nyomtatványokra, szavazólapok és szavazási kellékek előállítására, az informatikai eszközök beszerzésére és az informatikai rendszerek fejlesztésére, a postaköltségekre, továbbá a határon túliak levélszavazataira – 5 milliárd 109 millió forintot fordítottak.
Az Európai Parlament magyar tagjainak május 25-ei választása 3 milliárd 886 millió forintba került, ez 1 milliárd 86 millió forinttal kevesebb, mint amennyit előzetesen terveztek.
A helyi szintű kiadások 2 milliárd 166 millió forintot tettek ki, a külképviseleteken szavazókhoz kapcsolódó költség csaknem 64 millió forint volt, míg a központi kiadásokra – ide tartoznak a nyomdai, az informatikai és a postai költségek – 1 milliárd 656 millió forintot fordítottak.
Ma 16 óráig jelentkezhetnek a nemzetiségi névjegyzékbe azok a választók, akik részt akarnak venni a nemzetiségi képviselők október 12-ei – az önkormányzati választással egy időben tartandó – választásán. A 13 nemzetiség a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásával egy napon választja meg a települési vagy kerületi, a megyei és fővárosi, valamint az országos önkormányzatát.
A Nemzeti Választási Iroda internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu adatai szerint 223 ezer nemzetiségi választót vettek fel a névjegyzékbe, 5 ezerrel kevesebbet, mint négy évvel korábban. A nemzetiségi választáson csak azok vehetnek részt, akik pénteken 16 óráig felvétetik magukat a nemzetiségi választói jegyzékbe.
A választópolgárok csak egy nemzetiség tagjaként szerepelhetnek a központi névjegyzékben, többes kötődés feltüntetésére nincs lehetőség.
Ma délután négy óráig lehet delegáltakat bejelenteni a választási és a szavazatszámláló bizottságokba. Valamennyi jelölt és a jelölőszervezet érdeke, hogy megbízottakat küldjön a választási és szavazatszámláló bizottságokba, mert így győződhetnek meg a választás körülményeiről, annak tisztaságáról.
Két tagot küldhet a szavazatszámláló bizottságba az egyéni listás vagy egyéni választókerületi képviselőjelöltet, polgármesterjelöltet, főpolgármester-jelöltet, illetve kompenzációs, fővárosi kompenzációs és megyei listát állító jelölőszervezet, továbbá a független jelölt.
A helyi választási bizottságba egy tagot delegálhat az egyéni listás vagy egyéni választókerületi képviselőjelöltet, valamint a polgármesterjelöltet állító jelölőszervezet, illetve a független jelölt.
A területi választási bizottságba egy tagot küldhet a megyében listát állító jelölőszervezet, a Fővárosi Választási Bizottságba ugyancsak egy tagot delegálhat a főpolgármester-jelöltet és fővárosi kompenzációs listát állító jelölőszervezet, valamint a független főpolgármester-jelölt.
A Nemzeti Választási Bizottságba az önkormányzati és a nemzetiségi választáson nem lehet tagot delegálni.
A választási bizottságok megbízott tagjait a testület elnökénél, a szavazatszámláló bizottság megbízott tagjait pedig a helyi választási iroda vezetőjénél kell bejelenteni.
A választási bizottságokban ülő választott és megbízott tagoknak azonosak a jogaik és a kötelezettségeik. A párt által megbízott tag a bizottság rendelkezésére álló valamennyi információt megismerheti. A tevékenysége során tudomására jutó személyes adatokat azonban sem az őt megbízó pártnak, sem másnak nem adhatja ki.