Kovács Ágnes korábban Pécs egyesített egészségügyi intézményeinek igazgatója volt, egy civil egyesület színeiben indul, az Együtt–PM és az MSZP közös jelöltjeként.
A párt aktivistái a Pécsma.hu informátorai szerint nem túl nagy lelkesedéssel dolgoznak neki; a parlamenti választásokon a szocialista egyéni jelölt, Tóth Bertalan nyolcszor ennyi aktivistát tudhatott maga mögött, mint most Kovács. „Ez is azt mutatja, hogy sokan nem fogadják be nálunk, ráadásul többek szerint erőtlen a kommunikációja, és nem tud alternatívát felmutatni”, sokan polgármesternek is szívesebben jelölték volna Tóthot Kovácsnál – mondta a Pécsma.hu forrása.
A támogatói aláírások hiányát egyébként a pártban is a kevés aktivistával és a megosztott támogatással magyarázzák, a portál által megszólaltatott aktivisták szerint elkeserítő a helyzet, az Együtt–PM sem ad embert, a Kovács mögött álló „egyesület” is csak papíron létezik, így onnan sem jön segítség – írják.
A portál szerint ez részben egybevág azon, általuk megszólaltatott politológusok véleményével is, akik szerint Kovács Ágnes nem baloldali, hanem félbaloldali jelölt. Páva Zsoltnak nincs valódi ellenfele a városban, a baloldali pártok pedig egymást gyengítik azzal, hogy külön indulnak – közölte Horváth Csaba, a PTE jogi karának politológusa; kollégája, Kákai László szerint pedig a baloldal a régi törésvonalakat próbálja újra összeilleszteni és elrejteni a repedéseket, de nincs olyan megállapodás köztük, ami erőt sugározna, politikailag légüres térben mozog Kovács Ágnes.
Ismert, júliusban szakadtak meg a tárgyalások a Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíció és az MSZP között. Puch László új megyei szocialista vezető egy Gyurcsány nélküli MSZP-t szeretne, aminek a mostani döntés volt az első lépése.
A docens szerint Pávának már az is elég a győzelemhez, ha csak a saját szavazóit mozgatja meg, de azért is előnyben van, mert az elmúlt évek fejlesztései is mind mellette szólnak – emelte ki. Egyébként mindkét politológus úgy tippelt, hogy a Jobbik érkezik be a második helyre.