Szeged: a munkahelyteremtés a Fidesz legfőbb feladata

A munkahelyteremtés a városvezetés előtt álló legfontosabb feladat – jelentette ki Kothencz János.

MNO
2014. 09. 17. 18:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szegeden jelenleg hétezer regisztrált munkanélküli van, a statisztikában nem szereplők száma pedig ennek akár kétszerese-háromszorosa is lehet – mondta a politikus a KAVOSZ Zrt. vállalkozásfinanszírozási fórumán. A polgármesterjelölt hangsúlyozta, a jobboldal számít a szegedi vállalkozásokra, hiszen velük együtt lehet új munkahelyeket teremteni. A vállalkozói szektor lehet Szeged jövőjének garanciája – tette hozzá. Kothencz János kifejtette: az önkormányzatok is formálhatják úgy a helyi körülményeket, hogy azok egyaránt alkalmasak legyenek a kisvállalkozások számára és a nagyberuházások fogadására is.

Szeged az elmúlt években „látványberuházásairól vált hírhedté”, a város a térség településétől is elszigetelődik, nem tudja kihasználni a hármashatár nyújtotta lehetőségeket, nem jönnek létre tartós munkahelyek – mondta a politikus. A polgármesterjelölt közölte, a következő hét esztendőben Szegeden 200 milliárd forintnyi beruházás megvalósítását tűzte ki célul, amely a helyi gazdaság élénkítését és a foglalkoztatás javítását eredményezi.

Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára hangsúlyozta: a kormány célja, hogy a rendelkezésre álló fejlesztési forrásokból olyan beruházások valósuljanak meg, amelyek hosszú távon segítik az ország felzárkózását, a versenyképesség javulását. A kormányzat dinamizálni kívánja a gazdaságot, elérni azt, hogy Magyarország az egyik legiparosodottabb állam legyen Közép-Európában. Ebben kiemelt szerep jut az autóiparnak, az elektronikának és az informatikának – közölte a politikus.

A most induló uniós ciklusban olcsóbb, gyorsabb és felhasználóbarát rendszert alakítanak ki, hogy a vállalkozók az egyszerűbb pályázatokat mindenféle külső segítség nélkül képesek legyenek benyújtani, az összetettebb tenderekhez pedig a Széchenyi Programirodák hálózata nyújt majd támogatást – tudatta az államtitkár.

Bár az új fejlesztési időszakra vonatkozó operatív programokat még nem hagyta jóvá Brüsszel, a kormány döntése alapján október elején megjelennek az első kiírások összesen 68,3 milliárd forint értékben. Az államtitkár példaként a fiatalok vállalkozóvá válását támogató, illetve a kisgyermekes anyák munkaerőpiacra történő visszatérését segítő, egyaránt 4-4 milliárd forintos keretösszegű pályázatot említette.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.