A Magyar Patrióták Közössége szeptember 20-án – a kulturális örökség napja alkalmából – a budai Várban működő, a hajdani Királyi Palota múltjával foglalkozó Budapesti Történeti Múzeumot (BTM) tekintette meg. Beszámolójukban azt írják, hogy dicséretes módon rekonstruálták a Királyi Palota néhány fontosabb történelmi terének falburkolatait, amelyeket a BTM legújabb állandó kiállításán meg is lehet tekinteni. Azonban ezek egyike, a Hunyadi-terem bemutatása ma „sajnálatos módon a magyar nemzeti érzület kigúnyolásának, pocskondiázásának színhelye”.
Az angol nyelvre is lefordított, sértő és történelmietlen szöveg így fogalmaz: „A terem közepén helyezték el Fadrusz János kolozsvári Mátyás király-szobrának, a már felavatása pillanatától a szeparatista nacionalizmus ikonikus alkotásának kicsinyített mását”. Amellett, hogy a múzeum tájékoztató táblája a legalantasabb kommunista [és román szélsőjobboldali – a szerk.] kliséket mantrázza, történelmi tévedésben van, ugyanis az általa gyalázott Fadrusz-féle szobrot 1902-ben állították fel, akkor pedig Kolozsvár Magyarországon található, magyar város volt, „szeparatista” nacionalizmus színhelye pedig ebből kifolyólag nem lehetett – írják.
A Budavári Palota újkori történelmét bemutatni hivatott kiállítást 2013-ban adták át Halász János kultúráért felelős államtitkár jelenlétében, az Emberi Erőforrás Minisztériuma támogatásával. Az új kiállítás kurátorai dr. Farbaky Péter művészettörténész, a BTM főigazgató-helyettese és dr. Rostás Péter művészettörténész, a BTM Kiscelli Múzeum igazgatója volt – idézi fel a Magyar Patrióták Közössége honlapja. Így folytatják: „Jogkövető állampolgárként egyelőre eltekintettünk a »normatív társadalmi reakció« kinyilvánításától, ezért levélben fordultunk a BTM-hez. Szeretnénk, ha a múzeum vezetése azonnal megszólalna és elnézést kérne tizenötmillió sértettől. Éppen ezért követeljük a felelős személy megnevezését és munkaviszonyának azonnali megszüntetését, hogy beteges, provokátori vágyainak kielégítése érdekében más felületek után kelljen néznie.”