Botka László azt mondta: az idei három választást pártja elveszítette, de az is világos, hogy a választók az MSZP-t bízták meg azzal, „hogy az orbáni rendszer baloldali alternatíváját építse fel”. Hangsúlyozta, a következő két hónapban rakják le az új MSZP alapjait. A választmányi elnök értékelése szerint a szocialista pártnak sok mindent másképpen kell csinálnia: más struktúrát kell kialakítania, másféle politikát kell folytatnia, továbbá másfajta stílusban kell politizálnia.
A választmányi elnök kitért arra, hogy a decemberi pártértekezleten személyi ügyekről nem lesz szó. Bejelentette azt is, hogy szegedi polgármesterré való újraválasztása miatt csütörtökön lemondott parlamenti mandátumáról, a választmány pedig úgy döntött, hogy a helyet Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese kapja.
Tóbiás József, a párt elnöke elmondta, a választmány amellett foglalt állást, hogy a 2015-ös költségvetés nem növelheti tovább a szegénységet. Mint mondta, ma Magyarországon 3,4 millióan élnek a létminimum alatt, 600 ezer gyermek pedig nehéz körülmények között, az önkormányzatok forráshiányosak, pedig azok biztosítanák a szociális ellátórendszer alapjait. Az ellenzéki politikus közölte, olyan költségvetést várnak el a kormánytól, amely megvédi a munkavállalókat, csökkenti az adóterheiket, és amely lehetőséget biztosít az önkormányzatoknak a szociális krízis kezelésére. Olyan költségvetést vár el az MSZP, amely nem elvon, hanem további forrásokat juttat az oktatásnak – tette hozzá.
A politikus hangsúlyozta, szeretnék, ha a költségvetés átlátható lenne, és tartalmazza a Magyarország helyzetével kapcsolatos tényeket. Véleménye szerint a jövő évi büdzsének javítania kell a nyugdíjasok élethelyzetét.
A szocialista párt országos, budapesti és európai parlamenti szinten is mintha nem kérne többet a Demokratikus Koalícióból. A Hír TV úgy tudja, már az elnökség asztalán van a javaslat, mely szerint delegációs szinten szakítanának a DK-val. A lépésnek köze lehet a Szanyi Tibor körüli botrányhoz (közpénzen látta vendégül a Gój Motorosokat), aminek a végén a gyurcsányi forgatókönyv teljesült. A fővárosban Horváth Csaba mondta ki a szakítást, az országos nemet pedig Tóbiás jelezte nyíltan Gyurcsánynak és az Együtt–PM Szövetségnek. Abban az MSZP-n belül nincs egység, hogy a külön utas folytatást mennyire keményen kommunikálják.
A Demokratikus Koalícióval kapcsolatos kérdésre válaszolva Botka László, aki a baloldali pártok közös jelöltje volt Szegeden, azt mondta, együttműködés van, összefogás választások előtt lehetséges; most három és fél évig nem lesznek Magyarországon választások.
Tóbiás József később ehhez azt fűzte hozzá: elkezdődött az építkezés korszaka, rendezik soraikat, és kijelölik, milyen irányban kívánnak politizálni, mert „a választásokat általában a választók többsége dönti el, nem pedig a politikai formáció ilyen vagy olyan léte”. Hangsúlyozta, három és fél év bőven elég arra, hogy számba vegyék erőiket, képesek legyenek maximalizálni támogatóikat, hogy ennek mentén kössenek megállapodást „egy új Magyarországról”. Arra a kérdésre, mi az oka annak, hogy a 15. kerületben a helyi választási bizottság szocialista delegáltja is támogatta a választás megismétlésére vonatkozó kezdeményezést, Tóbiás József közölte, a delegált nem szocialista volt, ő a helyi polgármesterhez kötődő ember.